Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

7 + 5 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • barisedgu

  /
  3

  Çok önceden bu arkadaşın (bazı entrylerini görünce) nickaltına girip \"tam bir yaşar nuri öztürk yansıması\" yazacaktım ama vazgeçmiştim. (bkz: #104232) nolu entryi görünce fark ettim harbiden de ondan esinlenmiş.

  (bkz: #87916) hiç ciddiye bile almaya gerek yok, zira ergenlikten yeni çıkmış, ateizmi bir şey sanan yazarımsı beyanıdır. nicki her şeyi özetliyor tabi. evet bir insan bu kadar cahil olur.

  bundan sonrası başlığın sahibi yazar içindir:

  dine yaklaşımını sevmiyorum her ne kadar dili kullanımı ve tartışmalara yaklaşımı iyi olsa da. bence dini sapıtıp yanında yandaş adı altında insan toplayanlar ile bu arkadaşın yaptığı arasında pek fark yok.
  şöyle ki;
  her ne kadar bana sadece kuran yeter dese de yetmeyecek hatta ve hatta peygamberler ve hayatları veyahut da yaptıkları, örnek oldukları durumları yok sayarak dini eksik yaşamak -burası tabi ki beni ilgilendirmez- ve yaymak gibi bir gaflete düşüyor olması.

  ve ayrıca peygamberlerin hayatlarını farklı yansıtanlar ve ya dine farklar sokup mezhepler ortaya çıkaranlar ile aynı gaflettedir zira bana sadece kuran yeter demek o dine gelen bütün elçileri yok saymaktır. ola ki yok diyecektir ancak sadece kuran yeter ifadesi bunu kanıtlar niteliktedir.

  tabii ve tabi ki insanların neye inandığı, nasıl inandığını yargılamak bize düşmez ta ki toplumun genel inancı hakkında genel yargılara varılmaya başlanırsa.

  sevgiler..

  Ben hala aynı yerde kaldım

  Eğer haddi aşmak rıza olmayan durumda oluyorsa karşılıklı rıza olan ensest ilişki,ensest evlilik haddi aşmak değil midir?
  Eğer değil ise neden nisa suresinde evlenilemeyecek kimselerden bahsedilir?Veya karşılıklı anlaşılmış olan evli 2 kişinin eşlerini aldatarak ilişkiye girmeleri haddi aşmak değil midir?

  Eğer haddi aşmak rıza olmayan durumda oluyorsa karşılıklı rıza olan ensest ilişki,ensest evlilik haddi aşmak değil midir?
  Eğer değil ise neden nisa suresinde evlenilemeyecek kimselerden bahsedilir?Veya karşılıklı anlaşılmış olan evli 2 kişinin eşlerini aldatarak ilişkiye girmeleri haddi aşmak değil midir?
  Sen yanlış anlıyorsun tamam yanlış anladığını kabul de etmiyorsun uzun süredir bakıyoruz görüyoruz ancak gördüğümüz şey hakikaten kendisini çok yukarda gören,her şeyi bildiğini sanıp aslında hiçbirşeyi doğru bilmeyen bir kimsesin.Kendince bir üslup bulup saçmalamaya başlıyorsun.
  Kur\'an ı anlamak için önce arapça ve temel islami bilimleri bilmek gerekir.bilmeden bodoslama atlanırsa çıkan sonuç böyle oluyor.Türkçe meal okuyarak hüküm vermek , anladığını iddia etmek yalnızca karanlıkta filin hortumunu tutarak fil yılan gibi uzun ince bir hayvandır diyen kimsenin durumuna benzer.Önce aydınlanmalı ilme ulaşmalı,sonra hüküm vermeye yorumlamaya başlamalı.

  Cahil cesur olur ,cahile cahil olduğunu anlatmak deveye hendek atlatmaktan zordur.Bir enstrüman için dahi senelerce alıştırma gerekirken ,iki gün meal dahi okumayan kimseler gelmiş hüküm verir olmuş.Ney üflediğini sanıp daha ses çıkaramayan kimseler konser verir olmuş.Bekri mustafalar sultan ahmet\'e imam olmuş,Allah sonumuzu hayr eylesin…

  Edit:arkadaş eşcinselliğe cevaz verdi.
  — `spoiler` —
  Adamlar evlerinde eşcinsel ilişki yaşayıp kimseye zararda bulunmuyorsa bu adamların ne gibi bir ahlaksızlığı olabilir ?
  Bu biraz da midye sevmeyip haram eden din adamlarının eylemlerine benziyor…

  — `spoiler` —

  Bir garip yazar arkadaş kendisi.

  Başlarda dini konulardaki araştırarak, düşünerek yorumlama eğilimini şiddetle destekliyordum. Bazı görüşlerimiz taban tabana zıt olsa bile. Ama sonra iş çığrından çıkmaya başladı gibi. Düşüncelerini açıkçası sapıkça buluyorum ki, zaten yaşar nuriyi kendine örnek aldığını açıkça beyan ederek bu görüşümü desteklemiş oldu. Teşekkürler Türküye!(u: swh)

  Efendi çocuk dini beni ilgilendirmez yanacaksa cehennemde kendine. Bir eksiğini yanlış hareketi varsa onu eleştirin.(nokta)

  çoğunluğa, güce ve kelle sayısına göre hareket edip sapıklığı temellendirmek tutarlı bir eylem değildir.

  Eşcinseller bugün güç elde etse ben yaptıklarının yanlış olduğunu yüzlerine vururum. kimse kimseye bir şeyi zorla yaptıramaz.
  ancak sizler güce taptığınız için razı olursunuz \"atalarımızdan böyle gördük\", \"onlar çoğunluk onlar bilir\" dersiniz. çünkü korkaksınız, düşünmüyorsunuz.

  Homofobik olduğunuz için öldürürsünüz. biz yaşatırız. bu dünyada herkesin yaşama hakkı vardır. hak yiyenin de cezasını hukuk verir.

  Tabiat ona öyle bir kimlik hazırladı diye eşcinsellere kin duyamayız.
  Ancak sapıklık boyutuna geçip zorla bir şeyler yapacaksa o zaman sesimiz çıkar.

  sigara içmek mi daha kötü yoksa iki eşcinselin el ele tutuşması mı ?
  düşünüp bunun cevabını verdiğinde beni anlayacaksınız.

  Tek anlattığım budur.


  yaşar nuriyi örnek aldığımı kim uydurdu beyler ?
  Yaşar nuri\'nin Allah\'a ve yalvaca uyun sözünü eyleme geçirerek Kuran\'ı okudum. yalvaç kurana uydu ben de aynısını yapıyorum. oku öğren üret diyen bir kitabı rehber edinip yavur denilen avrupanın bilimini öğreniyorum. felsefe, sorgulama önemli bir uğraş.

  gerçekten anlamıyor musunuz ?
  mahsuni şerif\'in şu dizelerini hatırlatayım.
  uçağa binerek hacca gidersin,
  uçağı yapana yavur dersin.

  evet o yavur görme olanağı sunan mercekler yapıyor. Biz de yapalım, üretelim. tek derdim bu.
  İnanın böyle boş tartışmalar olsun istemezdim. Ancak türkiyede bunları konuşmak imkansız.
  şunu okumanızı isterim.
  http://michaelsikkofield.blogspot.com.tr/2015/07/sacma-insanlar.html

  Kuran\'dan ilim çıkar kavga çıkmaz diyorum.

  selam ile barış ile sözlerimi bitirirken,
  Yaratılmışlar benim efendim olamaz. Benim efendim Allahtır. Beni o hesaba çekecek ve ondan başkası şefaat etmeyecek.
  Allahtan başka şeyh, mevlana, ilah, yaratıcı,diriltici,mucize sunucu, kavs, rabbani yoktur.
  Hiçbir yaratılmış benim şeyhim, mevlanam,kavsım,rabbim değildir.

  hangi tarikata mensup olduğunu merak ettiğim yazar. carlsagan'ı anımsatıyor.

  Tarikatlari salladigini dusunmedigim yazar. Daha cok kendi capinda dini icerikli entryler giren yazarimiz son zamanlarda cizgisinden biraz kaymistir.

  tıbbiyeli bir savın varsa kanıt ve belge sun benimle konuş. safsata yaratarak kendini kandırırsın, asıl konuyu saptırırsın.
  tartışma kültürü hakkında bilgin yoksa oku araştır. bilgisizlik ayıp bir şey değil. bu sözlerimi duyup da hala bilgisizlikte direnmek senin için ayıptır.

  1. ben insanım. barışçı ve iyilikçiyim. Allah birdir diyen bir akılcı insanım. kendimi tanımlarsam bu biçimde tanımlarım.
  benden farklı düşünene saygı duyarım, onları öldürmem veya dışlamam.
  ne sunni ne alevi ne bilmem ne. onlara karşı kimi yerde kızgınım kimi yerde sevgiliyim. haksızlığa karşı ses çıkartırım.
  sana karşı da hiçbir biçimde bir safsatada bulunmayacağım.

  2. alevi falan değilim. aleviler bir mezhebe bağlıdırlar. ben muhammediyim bir mezhebim yok, tıpkı muhammed gibi.

  3. hadisleri reddetmek fazla yürekli bir söylem olmuş. hadis söz demektir ve ben sözlerin(hadislerin) en güzeli olan kuran'a bağlıyım.

  4. peygamberden sonra uydurulanlar adı üstünde safsatadır. tıpkı senin girindekiler gibi. senin sözlerine nasıl peygamber hadisi demiyorsam, peygamberden 200yıl sonra derlenen çelişki dolu söylemleri de kabul etmiyorum.

  omü sözlük
  Aramıza hoşgeldiniz! Eğer üye değilseniz aşağıdan üye olabilir, ya da giriş yapabilirsiniz!