evet, efendim maalesef böyledir bu durum. maalesef.
bunun nedenlerine gelecek olursak samsun\'un büyük kısmının trabzonlu, rizeli ve giresunlulardan oluşmasıdır. samsun\'un gerçek halkı ise nevi de olsa ırkçılık ve cahillikten arınmıştır. bir nevi diyorum bakın yoksa %83\'ü falan yine cahil ve ırkçı. zaten samsun\'da gerçek samsun\'lu sayısı %17\'i geçmez bunun nedenlerini defalarca açıkladık.

`samsun\'da yaşayan gümüşhaneliler` e değinmeden geçemedim kusura bakmayın bunlar zaten gittikleri şehrin ortalamasını yerle bir ediyorlar. samsun adlı şehirde inşaat (müteahhit genelde) ve seyyar satıcılık mesleğinin erbabı olan `gümüşhaneliler` azınmayacak kadar çoklar. maalesef samsun bitiyor.....

ırkçı ve cahil olmayan bir samsun için acilen harekete geçmeliyiz. (bkz: trabzonlusuz ordulusuz rizelisiz bir samsun) bu şehir için ata\'m\'ın çok büyük planları vardı. olmadı ata\'m olmadı. bunu uğruna çalışmak için artık ben varım-biz varız. merak etme ata\'m seni seviyoruz.

evet.
insan memleketten çıkmaz insan anasının karnından çıkar eğer şerefsizlik varsa içinde vardır bunun yöreyle bölgeyle alakası yok.