yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

12 + 4 =

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat

alla beni pulla beni - #79019

barış manço\'nun `kurtalan ekspres` grubuyla birlikte 1981 yılında piyasaya sürdüğü (bkz: sözüm meclisten dışarı) isimli albüm çalışmasında, (bkz: barış manço) deyince ilk akla gelen; `ali yazar veli bozar`, `gülpembe` ve `dönence` gibi hit parçalarla birlikte yer alan parçasıdır.

parçanın ana vokalinde barış manço, geri vokalde ise deniz tüney vardır. sözleri ve müziği barış manço\'ya ait bu eser, `progressive rock` tarzının en güzel örneklerinden birisidir. yine, albümde yer alan \"gülpembe\" ve \"dönence\" eserleri de `psychedelic rock` tarzının en iyilerindendir.

1999 senesi (bkz: mançoloji) albümünde, parçanın tekrar yorumu yer almaktadır. farklı şarkıcılar, özellikle rock grupları tarafından da birçok kez tekrar yorumlanmıştır.

ayrıca, barış manço, alla beni pulla beni parçasının müziğini, 1983 yılı \"`estağfurullah... ne haddimize!`\" isimli albüm çalışmasında bulunan anonim halk türküsü (bkz: çıt çıt çedene)\'yi (ekin ektim çöllere) yorumlarken kullanmıştır.

bakınız: [https://www.youtube.com/watch?v=GKAlrpMzzfQ barış manço - alla beni pulla beni] veya [https://www.youtube.com/watch?v=wLFYoLbCQ-s alternatif link]
bakınız: [https://www.youtube.com/watch?v=d8fvJHVPTwI barış manço - çıt çıt çedene]
7 adet entry daha var!
omusozlukcom omusozlukcom omusozluk