13 kasım 2015 paris saldırıları - omü sözlük
afp\'nin haberine göre 18 kişi ölmüş, sayısı belirsiz rehine alınmış paris\'te bir konser salonunda.
fransa almanya maçında seyircilerin maç sonunda çıkışı yasaklanmış ayrıca. enteresan şeyler oluyor bu gece paris\'te.
rehine sayısı 60 olduğu yönünde haber gördüm az önce.
yıllardır terörü ve teröristi destekleyen avrupalı hümanistlerin (!) yaşadığı elim hadise. pkk\'ya ve pkk uzantısı bilumum terör örgütlerine yardım ve yataklıkta önderlik eden paris\'te yaşanmıştır.

ışid\'i sadece türkiye\'ye iteleyerek kurtulmak isteyen avrupa\'nın da artık topun ucunda olduğunu gösteriyor. bir söz var \"kendi yarattığın makine gün gelir seni öldürür\" şeklinde. o aklıma geldi nedense.

sömürgecilikten beslenen ve afrika\'da petrol bırakmayan bir devlette olmuş saldırı. şimdi \"bunların bu patlamayla ne alakası var?\" diyeceksiniz. hiçbir alakası yok tabii ki. öylesine geldi işte aklıma.
Bir terör saldırısından sonra neler yapılması gerekiyor sonunda gördük. İnşallah bizimkilerde örnek alırsa, sabrımızı denemesinler demekten öteye gideriz.
avrupa\'nın merkezinde düzenlenen terör saldırılarıdır. bunlar fransa\'nın hatta avrupa\'nın yaşadığı en vahim terör saldırılarından. bu demektir ki avrupa için piyonlarla hareket etme devri bitmiştir. saldırganların \"bu suriye için\" şeklinde sözler sarfettiğinden söz ediliyor. (bkz:euro 2016)nın da bu durumdan nasibini alacağı görüşündeyim.
amerika irak\'a, afganistan\'a, suriye\'ye, uzakdogudaki japonya\'ya, vietnam\'a..rusya ukrayna\'ya, gurcistan\'a vs. saldiriyor, insanlari katlediyor. gercek hristiyanlik bu olmuyor ama bu saldiri sonrasi gercek islam bu oluyor.

dusmana ihtiyacimiz yok ya, amerika ulkeye girse gel benim gotumu sik diyecek milyonlarca salak var. bi bitmedi su gercek islam bu diyenler.

gercek hristiyanligi da aciklamalarini bekliyorum bu cok zeki arkadaslardan.
Malesef müslüman olduğunu iddaa eden bir ULUSAL TERÖR ÖRGÜTÜ tarafından düzenlenen elim hadise.
Eylemi gerçekleştirenlerin gerçekleştirdikleri sırada ki Allahu Ekber nidaları maalesef dinimizin dünyaya yanlış tanıtılmasına neden oluyor.
Nedense ucunun bize dokunacağını düşünüyorum. Belki komşuluktandır belki destekleme ihtimalimizdendir.
Not: Bu elim olaydan bunu çıkarmak ne derece doğru bilemiyorum ama ileri bir Avrupa ülkesinin ölümlü toplumsal olaylara nasıl tepki verdiğini ve verilmesi gerektiğini görmüş olduk inşallah ülkemize bir ders olur.
Bir yerlerde insanlar ölüyor ama hala \"bizim ulkede de insanlar öldü, neden kimse üzülmedi\" diye zırlayan bir kitle var. üzüluyoruz kardesim, hepsine üzüluyoruz. senin yerine de uzuluyoruz, senin bu haline de uzuluyoruz. ne sen bi fransiz\' dan degerlisin bizim icin ne o senden daha degerli. sus artik, uzuluyoruz.
Fransız istihbaratının göz yumduğu olaydır. 9/11 gibi savaş başlatmak için bahane oluşturulmaktadır.
Fransanın 11 eylülüdür. Yine suçlu olarak müslümanlar hedef alınmış ve batı yine pis yüzünü göstermiştir.