5 liraya korsan kitap alan insan - omü sözlük
parası yoktur.garibandır.
napsın 25 lira verememiştir.
evde yenilecek ekmeği yoktur garibimin.
(bkz: bir kitaba 25 lira veren insan)
yapmadığım ama kesinlikle desteklediğim olaydır. 25 lira kitap mı olur arkadaş ? yapın uygun bişey herkes alsın, herkes okuyabilsin.
Bir seferde on tane kitap alıyorsa eğer evet yeraltı kitapcilarina gidilir beş liraya toplanır o kitaplar.
Yemeğe ekmek bulamamak değildir bu yazık o korsancilar da para kazansindir.
Bilginin zekatı 0dür. Para ile satılamaz. Kağıt ve yaşamını sürdürecek kadar bir karşılıkla satılırsa güzel olur.

Paraya kıyıp her hafta bir roman-kitap alırım okurum. çok kitabım olmuştu, arkadaşlarım gelir bir tanesini versene okurum. İyi tamam dedim, 1 paket sigara içmeyiver bana da saatleri ayarlama enstitüsünü al.. Böyle böyle derken kitap okumak bizim için vazgeçilmez bir şey oldu. Kitaba verdiğimiz paradan çok bakış açımızın gerçekten değişmesi bizi iyi yaptı.

Bir o bir ben derken baktım olmuyor memlekette okumaya aç insanlar var. eskişehirde esparka her pazar gittim dnr\'da kitaplara ve değerine bakıp bakıp bırakanları gördüm romanlarımı verdim onlar istekli insanlardı çünkü.
tutunamayanları da saatleri ayarlama enstitüsünü de hayvan çiftliğini de 1984\'ü de, yusuf atılganlar, sabahattin aliler, yeni şairleri(evet her ikisi de) tövbe bende hala ece ayhan\'ın bir şiir kitabı duruyor. Edebiyat alan bilgisi kitaplarımı bıraktım arada dönüp okuyorum yada alıntı yapmak için kullanıyorum.

Umarım onlar da ihtiyacı olanı alıp tekrar vermişlerdir birilerine.


tanım: korsan kitabın bile değeri yüksek.
Mesela bir İskender Pala\'nın kitabını alacaksam adamın hakkı neyse veririm. Ama mesela \"türkiyede 1 milyon ermeni katledilmiştir\" diyen orhan pamuk\'un kitabı varsın korsan olsun.
korsan kitap almanın bahanesi olmaz hiç okuma daha iyi gibi yorumlarda bulunmak ayıp olur,bu gaflete düşmeyeceğim.ama yine de korsanın her alanda önüne geçilmeli,emekçiler karşılığını alabilmeli diye düşünüyorum.fakat tüketici açısından durum malesef böyle değil.kitap okumayı seven bir insan ayda 4 kitap okusa ve her birine ortalama 25 tl verse 100 tl yapar.öğrenci için bu durum zaten fazlasıyla zorlayıcıyken çalışan insan bile bu kadar para dökmek istemeyecektir.
haha ilkokuldayken 5 tl ye saftirik alırdım.. tabi orijinali pahalı geliyordu. 2004 den beri çıkmaya devam ediyor kitapları ama tabi okumayı bırakalı yıllar oldu. büyüdük artık. ama greg büyümedi :) hala 2020 de çıkan kitapta da 6.sınıfa giden bir çocuk , 2004 de çıkan kitapta da. hiç büyümedi. eğer ki greg gerçek bir karakter olsaydı şu anda çoluklu çocuklu bir aile babasıydı herhalde.
unutmadık seni greg , rodrcik senide unutmadık :)
sahafa gider ikinci el alırım, korsan alacağıma. yazarın da emek verdiğini unutmamak lazım. paran yoksa sahafa git ama korsan alma.