atatürk'ün ateist olduğu gerçeği - omü sözlük
10 kasim 1938 de saat 9.5 gece ne oldugunu biz bilmiyoruz. nasil yasadi sadece tarih kitaplarindan biliyoruz o tarih kitaplari ne kadar dogru onu da bilmiyoruz. kisacasi boyle bir tartismaya ne gerek var. seven sevsin sevmeyen sevmesin yeter artik su muhabbetten bikmadiniz mi ya. ataturkun ateist olmasi yada olmamasinin ne onemi var ateist olunca cennette onun yeri size kalmayacak merak etmeyin..
atatürk\'ün yurtiçinde ve yurtdışında kendi parasıyla yaptırdığı veya onarttığı onca cami varken bunu iddia etmek bile son derece gülünç.

az kitap okuyun abiler.
Atatürk\'ü değersiz kılmaya çalışan onun bunun evlatlarının beyanıdır.
Hepinize bir gün sıra gelecek aslanım hiç merak etmeyin.
kimseyi ilgilendirmez. İsterse ayakkabı boyasına inansın. iyi bir insan mı faydalı mı o bizi ilgilendirir.
Atatürk\'ün yaptıkları ortadadır.
Seküler bi insan olarak olmadigini düşünüyorum. Ama zamaninda nasi koyduysa bakin hala agliyorlar.
türkçe\'de ate ve ateist kelimelerinin her ikisi de \"tanrıtanımaz\" anlamına gelir. `ate` belirteci, bir kişinin şahsen tanrıya inanmıyor yahut tanrıtanımaz olduğunu belirtmek için kullanılır. `ateist` belirteci ise tanrıtanımazlık görüşünün savunucusu, ateizm yanlısı (birey) anlamında kullanılmaktadır.

\"atatürk tanrıtanımazlık savunucusu, ateizm yanlısı mıdır?\" elbette, değildir.

\"peki mustafa kemâl atatürk ate midir?\" diye soracak olursak, bunu bilemiyoruz. materyalist görüşleri var mıdır, elbette vardır. seküler diye tabir ettiğimiz laik yaşamı benimsemiş bir şahsiyettir. ama, doğrudan ate veya ateist olduğunu söylemek, yahut dinsiz olduğunu söylemek fantastik şeylerdir. atatürkçülüğün özünde de yoktur böyle şeyler zaten.