`avrupa gönüllü hizmeti` ( `agh` ) - `european voluntary service` ( `evs` )

avrupa gönüllü hizmeti, istediğiniz bir `avrupa birliği` ülkesindeki sosyal içerikli bir projede 2 ila 12 aylık süreler dahilinde yer almanızı sağlayan bir faaliyettir. temel düzeyde dil eğitimini de (% 5) içeren avrupa gönüllü hizmeti, 17 - 30 yaş arasındaki tüm gençlere açıktır.

avrupa gönüllü hizmeti'nin amacı, avrupa birliği kapsamında ve haricinde gerçekleştirilen çeşitli gönüllü faaliyetlere gençlerin katılımını desteklemektir. bu eylem kapsamında gençler, bireysel olarak ya da gruplar hâlinde kâr amacı gütmeyen, ücretsiz faaliyetlerde yer alırlar.

sözlük içi detaylı bilgi için: (bkz: ulusal ajans) (bkz: eurodesk)

sözlük dışı detaylı bilgi için: [http://www.ua.gov.tr/programlar/erasmus-program%C4%B1/gen%C3%A7lik-program%C4%B1/%C3%B6%C4%9Frenme-hareketlili%C4%9Fi/avrupa-g%C3%B6n%C3%BCll%C3%BC-hizmeti türkiye ulusal ajansı] veya [http://eurodesk.ua.gov.tr/ eurodesk türkiye] veya [http://avrupagonulluhizmeti.com/ agh.com]
Engellilerden, çevre düzenleme işlerine kadar bir çok gönüllülük projeleri bulunan bir hizmet türüdür.

Bir çok arkadaşımın katıldığı, zamanında çok araştırdığım hatta evraklarımın bile hazır olmasına rağmen bir türlü zamanı ayarlamadım. Fırsatınız olursa mutlaka deneyin. Katkıları çok fazladır.


Kulağa küpe niyetinde bilgi: İyi araştırın. Hem projeyi hem ülkeyi ve şehri. Önce, projenizi iyi belirleyin sonra projenin yer aldığı ülkeyi ve şehri iyice araştırın. Ardından da, koşulları.

Söylenecek çok söz var ama katılmak isteyen olursa eğer hangi konuda olursa olsun elimden geldiğince yardımcı olurum.
şu günlerde kafaya taktıgım ve kesin gitmek istediğim proje.
fakat aşamaları şuan için yorucu olan ama sabretmeye değecek olan proje.

başvuru aşamaları cehennem azabıdır.
cok sağlam iş çıkarmanız lazım.