başıma bela mısın kader - omü sözlük
bora öztoprak’ın 1998 yılında çıkardığı albümün ve albümde en çok ilgi gören ve yanılmıyorsam sözleri ve müziği de kendine ait olan muhteşem şarkının adıdır.

yaşar’ın çıkardığı albümle birlikte pop müziğinde başlayan akdeniz akımının bir üyesi olan bora öztoprak farklı ve güçlü sesiyle ve başıma bela mısın isimli şarkısıyla bir anda pop müziğe can verdi. ancak görsel medyada çok uzun süre tutunamadı zira çok düzgün bir hayatı olduğu ve saçma sapan olaylarla anılmadığı için yeteri kadar dikkat çekemedi.

sözlerine ve müziğine bayıldığım bir şarkıdır. başıma bela mısın diyerek kadere kafa tutmak nerden baksan cesur harekettir. güneşe ve aya sözü geçen birinin bir fani karşısında uğradığı yenilgi ise korku verir insana.

düşünsenize güneşe ve aya söz geçirip kendinizi çok güçlü hissediyorsunuz. bir anda bir çıkıyor ve doğa üzerindeki hükmünüz son buluyor. içinizden söyle bir cümle geçmez mi? güzelliği doğaya kafa tutacak kadar güçlüydü.

90’larda saçma şarkılarla gündeme gelen zıpır tiplere inat bora öztoprak iyi müzikle doksanların onurunu kurtaranlardandır.

başa beladır.