Siyahtır, beyazdır, ağaçlı yoldur, inönü stadıdır, köyiçidir, abbasağa parkıdır, kartal heykelidir, çarşıdır, Beşiktaş; taraftarları için sadece bir takım değil takımdan öte birşeydir tek kelime ile ifade edilemez. Beşiktaş\'ı anlatmaya kelimeler yetmez. Candır, aşktır. Aslolan hayat ise hayat da beşiktaş\'tır.
Küçükken mahallede deli gibi top oynardık. formam yoktu ben de beyaz tişört üzerine keçeli kalemle çizgiler çizip Beşiktaş forması yaptım. Artık Beşiktaş lıydım Sonra o dönem Galatasaray uefa falan aldı herkes Galatasaray ı konuşuyordu babam gs forması almış al bunu giy dedi çocuk aklı atladım formaya galatasaylı oldum bi anda ulan keşke olmasaydım amk diyorum şimdi hep Beşiktaşlı kalsaydım yaptığım şeyin değerini o zaman farkedemedim e haliyle de şimdi de geri dönemiyorum amk
kalp krizi riski oranını arttırmadan maç izletmeyen takım. öyle ki son dakikalarda altıma sıçmışlığım var
acı, hasret, dert, keder... hepsi bu takımla ve taraftarıyla özdeşleşmiş bir takım
istanbul\'da; futbolu yaşayan ve takımına her daim sahip çıkan bir taraftar kitlesini barındıran beşiktaş jimnastik klübü ile ünlü, denize nazır bir semttir.
Taraftarını pek mutlu edemese bile kendine çok güçlü hislerle bağlanılan takım. Gerek renkleri, gerek tarihi, gerekse amblemi ile hayran olunacak çok yönü vardır, şahsımca en asil takımdır.