bursa'da ev alınacak en iyi yer - omü sözlük
şehrin doğu tarafında herhangi bir yerdir. acemler‘in batısında herhangi bir yeri tavsiye etmem. ailenizle birlikte huzur dolu yeşillikler içinde bir muhitte yaşamak istiyorsanız kesinlikle şehrin yavuzselim, hacıvat, şirinevler gibi mahallelerini tercih etmelisiniz.

şehrin batısında kozmopolit bir yapı gözlemleme şansınız da yok. oysa ki doğu bölgesinde her ırktan ve milletten birçok insanla tanışma, onların kültürlerini tanıma, yaşam tarzlarına ilk elden tanık olma şansı yakalayacaksınız. özellikle küçük çocuklarınız varsa bol bol sokakta oynama şansı bulacak, farklı milletlerden çocuklarla arkadaşlıklar kurup daha küçük yaşlardan itibaren kendisini geliştirmeye daha açık bir bireye dönüşecektir.

şehrin doğusunun bir diğer güzel yanı da gerek konut fiyatlarının, gerekse kiraların batı bölgesine göre çok daha uygun meblağlarda olmasıdır. ulaşım açısından da türkiye’nin belki de en nazik ve medeni şoförlerinin kullandığı mavi minibüsler göze çarpmaktadır. güvenli ve keyifli yolculuklar için daima minibüsleri tercih ediyorum. biraz kalabalık oluyor ama o kadar kusur kadı kızında da olur diyerek sözlerimi bitirirken, bursa’ya taşınmayı düşünen herkese yukarıdaki tavsiyelerimi dikkate almalarını öneririm.