can kurtarırken öldürülen hekimler - omü sözlük
ilk defa açılan bir başlığa entry girmenin gururunu yaşamıyorum. lanet olsun ki şu ülkede yaşadıklarımıza bu başlığın açılmasına sebebiyet veren olaylara.

*bu sabah ne yazık ki örneğini bir kez daha acı bir şekilde yaşadığımız durum.

uzm. dr. Aynur Dağdemir..özel büyük anadolu hastanesinde bugüne kadar belki de sayamayacağımız kadar çok doğum yaptırmış, birçok canın dünyaya gelmesine vesile olmuş, sürekli gülen sevgi dolu bir kadın doğum uzmanı. biraz araştırırsanız iyi bir hekim olmasının yanı sıra nasıl sevecen mütevazi iyi kalpli bir insan olduğunu hastaları tarafından ne kadar sevilen bir hekim olduğunuzu görürsünüz. samsunlu tanıdıklarınız varsa zaten doğumu onun elinden olmuş \'çok iyi bir doktordu\' diyen birçok kadınla tanışabilirsiniz. (bkz: aynur dağdemir)
belki de sabah kendisi gibi hekim olan eşinin ve hekim adayı kızının yanından başına geleceklerden habersiz akşam eve gelince birlikte yiyecekleri yemeği düşünerek ayrıldı. fakat sabah hastaneye gelen manyağın biri tarafından eski eşinin sekreterlik yaptığı hastaneye olay çıkarmak için gelen bir psikopat tarafından bıçaklandı ve tüm müdahalalere rağmen kurtarılamadı.

insan düşünmeden edemiyor, evet hiçbir can ucuz değil hiçbiri, lakin bugüne kadar bu kadar can kurtarmış bir doktorun canı bu kadar mı kıymetsiz ? sen bu mesleğe hastalara ömrünü ver hekim olucam can kurtarıcam diye geceni gündüzüne kat sonra psikopatın manyağın biri elini kolunu sallayarak hastaneye bıçakla girsin terör estirsin. bu kadar kolay mı ya demeyin evet bu kadar kolay.
alah kahretsin böyle insanları böyle insanların terör estirmesine izin veren yaptıklarına ses çıkarmayanları, bu sistemi, kılını kıpırdatmayan sağlık bakanlığını.

henüz mezun olmamış bir hekim adayı olarak bu mesleğe de bu ülkeye de olan inancım tükenmek üzere. mezun olucaz diye geceler boyu uyumayıp ders çalışıyoruz, gezmiyoruz tozmuyoruz ders çalışıyoruz, tatillerde sınavımız var diye memleketlerimize gitmiyoruz ders çalışıyoruz, sabahın köründe hastaneye koşa koşa gidip bi hevesle bi heyecanla hasta muayene ediyoruz öğreniyoruz öğrenmeye çalışıyoruz. şu an bize hekimliği öğreten hocalarımızın yerine birgün kendimiz geçmek için çabalıyoruz. peki ne için ? ne uğruna ? hangi psikopat gelecek de beni katledecek diye beklemek için mi ?

sahi ya bu olayda asıl suçlular kim ?

düzenleme : https://twitter.com/drfatihbati/status/667307636086325249

edit: Dr.Aynur Dağdemir\'i bıçakladıktan sonra hastanenin 5.katından atlayan katili kurtarmak için diğer hekimlerin çabalaması yürekleri dağlayan bir başka detay.
İçinde can korkusu besleyen bir hekimden şifa beklenir mi? Beklenmez kimilerine göre doktor masabaşında sıcak odasında oturup her geleni aynı ilacı yazan vasıfsız kişi demektir. Canının hiçbir kıymeti olmayan insan demektir. Lakin kimse o mesleği elde etmek için girilen çabaları düşünmez nelerden vazgeçildiğini düşünmez sadece yargılar. Yargılar ve öldürür. Bu hakkı ona öfkesi verir bu hakkı ona yanındaki goygoycuları verir bu hakkı ona elindeki alet verir. Bazıları yapmışsa bir bildiği vardır adamın diyebilir umarım burda öyle insanlar yoktur. Hayır bir bildiği yok hatta ilk öğrenmesi gereken şey olan insan hayatını ne kadar kıymetli olduğunu bile öğrenememiş. Keşke o insan yaşasaydı da vicdanı onu çürütüp bitirseydi, keşkee
hangi sebep bunu meşru kılabilir? ne suçu olabilir bu güzide hekimimizin de kalbinden bıçaklanmayı haketmiş olabilir? alınan güvenlik önlemlerinizi sikeyim!
Buraya duyarlı bir şeyler yazmak istiyorum ,hissettiklerimi anlatmak istiyorum, bugün an be an o kötü haberi alışımızı paylaşmak istiyorum ama olmuyor be sözlük. Gözlerim doluyor içim acıyor ama yazamıyorum hiçbir şey. ne desem boş. bugün bizimle gülerek neşeyle konuşan hocamız dersin ortasında eşinin ölüm haberini aldı. ne denir daha ne söylenir ki daha bir yıl olmadı biz çiftlik caddesinde hekime şiddete hayır yürüyüşümüzü yapalı, daha önceki şehit meslektaşlarımızın yası bitmedi be. onca yıllık çabanın fedakarlığın karşılığı böyle mi olmalı ha defalarca kalbimizden bıçaklanmalı mıyız? meslektaşımızı katleden caninin ameliyatını girip onu yaşatmaya mı çalışmalıyız?? bugün güneş çok erken battı bugün bi şeyler öldü be sözlük çok şeyler öldü...
\"Birine iyilik yapıyorsan, ondan kork\" dedirten bir durum. Ne yazık ki ülkemizde son zamanlarda hızlıca artan bir hâl almış durumda. Peki her şeyi cehalete bağlamak ne derece mümkündür ya da şöyle sormak daha uygun olur, cehalet nedir ? Bence cehalet okumakla giderilemeyecek kadar toplumumuzun iliklerine işlenmiş bir durumdur; işine gelmeyince şiddete başvurmak, kendi hakkını(!) Kendisi koruma içgüdüsü, şiddetin her şeyi çözeceğine olan inanç, tv, internet gibi ortamlarda şiddeti özendirici yayınların had safada olması bunun zeminini oluşturuyor. Bir canımız, tabiki her can değerlidir fakat candan öte bir hekimimiz, bir eş, bir çocuk, bir anne, bir arkadaş, bir hanımefendi hayata gözlerini yumdu bugün maalesef :( başımız sağolsun Allah rahmet eylesin