cehennemi yaratan allah'ın sevgi anlayışı - omü sözlük
Düşündürücü.

Belki de müslüman toplumlarda olan \"ğocam beniğ seveğrrr de döverr de ğarışmayın meğmur beyyy\" klasiğinin en önemli sebebidir.
Adalet deniyor bazı yerlerde buna. Ama sen yorma kafanı bunlara :) zira senin için adalet küçük kızları karısı yapan , onlara tecavüz eden adamların hapise girmesi ya da idam edilmesinden ibaret. Peki dünyadaki hangi ceza bu insanların yaptıklarını temizler ?
Allah adil olandır. Şüphesiz onun mahkemesi de adildir.
Cehennem olmasaydı çocukların üzerine bombalar yağdıran, milyonlarca masum insanın canına kıyan, dünyada kimsenin gücünün yetmediği zalimler hangi kul mahkemesinde yargılanacaktı.
Cehennem mazlumların zalimlere galebe geleceği tek yerdir.
Eğer siz zalimleri affedebiliyor yaptıklarını meşru bulabiliyorsanız buyrun Allah\'ın sevgisine inanmayın.
allah her şeye kabil olansa dolayısıyla tecavüzcülerin hayattaki akıbetinin ne olduğunu da biliyorsa o zaman yaratmadan evvel bunu şimdi yaratıyorum kaderini de zalim acımasız şerefsiz biri olarak yazıyorum sonra şu gün canını alır cehennemde yakarım mı diyo?

veya üsttekine benzer intihar haramsa ve allah bunu öngöremiyorsa her şeye kabil olmadığı manasına gelmez mi?
gocagafa seni çok rahat anlıyorum. hepimiz belli aşamalarda bu soruları sorduk. hepimiz bir şekilde senin düşündüklerini düşündük. kader denilen şey senin sandığın gibi bir film senaryosu değil. hiçbirimizde dünyaya onun yazdığı senaryoyu oynamaya gelmiş oyuncular değiliz.
sana kaderi şöyle anlatabilirim:
Kader sana Allah\'ın sorduğu sorulardır. yaşadıkların da senin o sorulara verdiğin cevaptır. yani kaderin aslında senin elindedir. kötü veya iyi insan olmak senin kaderin değildir. buna sen karar verirsin. kendi ahlak anlayışını kendin belirlersin. zannetme ki dünyada yaptığın her şey kontrolün dışında. Allah seni sandığından fazla özgür bırakıyor. hatta inancımıza göre dünyaya gelen bütün çocuklar islam fıtratı üzerine doğar.
gelelim Allah\'ın her şeyden kabil olmasına :
şüphesiz Allah gaibi bilendir. mesela bir öğretmen sınavda sorduğu sorulara hangi öğrencisinin cevap verebileceğini hangilerinin zorlanacağını tahmin etmez mi? Allah\'ın yarattığı bir kul bile bunu az biraz yapabiliyorsa aklından geçen her şeyi niyetlerini bilen duyan Allah neden bilmesin? Evet Allah kötü insanların yaşamasına hatta masum insanlara zarar vermesine izin verir. bu mazlumun imtihanıdır. ayrıca zalimin doğru yolu bulması için de bir fırsattır.
Bildiğim bir şey varsa o da Allah\'ı aklınla bulursun ama kalbinle inanırsın.
nolcaktı öldükten sonra ayıltıp hapis cezası mı vereydi? bilmem kaç sevap puan kefalet öde çık mı deseydi. mala bağlıyonz bazen.
Lolcünün klasik ergen yorumlarından biri. Evde yemeğin tuzunu fazla kaçırdığı için babasından azar işiten kızın burada \"özgür kız\" triplerine girmesini pek yadırgamamak lazım. Büyüyecek abileri ablaları şeyyapmayın çok.
Cehennem olmasa da dersin ki ; kadinlar tecavüze ugruyor masumlar ölüyor tanrının adaleti nerde nicin hesap sormuyor ?
- sonrada cehennemi sorgularsin, iste tanrının adaleti . unutma cahil kız cehennem yukardaki bellirttiklerimiz ve senin gibiler icin var masumlar icin degil
-ve ek olarak kendini milliyetçi olarak tanıtıp prim yapma senin gibi bir cahilin milliyetcilerin , turkculerin arasinda yeri yok!