çocuğunuz eşcinsel olsa ne yapardınız - omü sözlük
Çocuğunuz eşcinsel olsa ne yapardınız şeklinde küçümsenmiş soru.
Siz onu o kadar kolay o kadar basit sanıyorsunuz di mi keşke öyle olsa keşke gerçekten cahilliklerimizden sıyrılıp aslında her gün bilmem kaç çocuğun başına gelen bişey olduğunu bilsek...
Her gün kaç çocuk görünüşü kız olmasına rağmen genetiğinin aslında XY, görünüşü erkek olmasına rağmen genetiğinin aslında XX olduğunu öğreniyor tabi sizin haberiniz yoktur. Tüm bunları bilmeden yargılamak çok kolay değil mi?

Ama haklısınız bu hastaları görmeden önce belki ben de kolayca yargılayabiliyordum. Taa ki hastanede penisi olan 14 yaşında bir çocuğun aynı zamanda yumurtalıkları ve rahmi de olduğunu Ve buna benzer vakalara omü tıp fakültesinde her hafta bilmem kaç tane tanı konulduğunu öğrenene kadar. Şimdi o çocuğun suçu ne? Ailesi de kendisi de çocuğu bildi bileli penisi var diye erkek yetiştirmiş ama meğer tesisleri yokmuş meğer genetik olarak kız çocukmuş testosteron değil östrojen salgılıyormuş. Şimdi vereceği kararsa bütün hayatını etkileyecek. Peki genetik koduna boyun eğerek ameliyat olup kız olarak mı devam edecek bundan sonraki hayatına, yoksa yetiştiği erkek cinsiyeti benimseyip rahmini aldırıp bundan sonra kısır bir birey olarak mı devam edecek?

Neymiş demek ki o kadar da basit o kadar da kolay bir durum değilmiş. Her gün kaç çocuk kaç aile böyle zor bir kararla başbaşa kalırken sahi bunu yargılamak bize mi düşer sizce?
Ve ne yazık ki herkes çocuk yaşta bunu farkedecek kadar şanslı olmuyor. Etrafınızda küçümsediğiniz eşcinsellerin durumlarının da böyle olmadığını nerden bilebilirsiniz ki?
ne yazık ki çocuklarımızın başına gelmemesinin de garantisi yokken yargılamadan önce iki kez düşünelim.