corona virüsü - omü sözlük
15.02.2020 avrupadan ilk kurbanını alan hastalık. Fransa’da ölümlü vaka yaşandı. Sars virüsünden daha az ölümcül ama çok daha bulaşıcı. Bu yüzden kurban sayısı sars virüsünü şimdiden katladı. Mutlak bir ölüm yok sonunda ama neredeyse mutlak bir bulaşma oranı var hastalığın.
Ben oyun falan olduğunu düşünüyorum bu işin. Çin'de her türlü pislik var ve hepsini yiyorlar. Ulan bizi hayvan ısırsa doktora gideriz herifler yiyor. He en büyük etken başlarındaki baskıcı rejim. Adam 2 ay öncesinde uyarmış bu virüs için adamı tutuklamış beyinsizler. Umarım topraklarımıza gelmez evet.
hala yapay virüs diyen var. ulan virüsün dna'sı çözülmüş, bilim insanlarıyla paylaşılmış, her ülkede bilim insanları harıl harıl virüsü çalışıyor, son 10 yılda iki tane corona ailesinden virüs salgını yaşanmış, hala yapay virüs hala çini baltalıyolar. gedin da.
malesef ülkemizi vurmuş ve alınan önlemlerin yetersiz kalmasını sağlamış lanet olası çinliler yüzünden ortaya çıkmış pandemik hale gelmiş lanet bir virüs ailesine mensup virüs. arkadaşlar tavsiyemdir: kendinizi ciddi manada izole edin. annenize babanıza da söyleyin. nüfusun 'inin bu virüsü geçireceği tahmin ediliyor. en azından 'lik kısımda olmak için yırtınmak lazım. korkmayın ama ciddiye alın. dünya değişiyor. ciddi manada sonuçları olacak bu durumun yaşlı nüfus ortadan kaldırılıyor sanki. neden? çocukların etkilenmemesinin sebebi ne? eğer tam olarak biliniyorsa neden tedbir alınamıyor. alınmak mı istenmiyor? öyle bir döneme denk geldik ki Allah bu çinlilerin bin türlü belasını versin. ula dünyanın bunlara dur demesi lazım artık. pis boğazlar. insanların psikolojisi yerle bir oldu. sahadan çalışan birisi olarak söylüyorum arkadaşlar g*tünüze güvenip enfekte olmayın.