[http://www.hurriyet.com.tr/cumhurbaskani-erdogandan-cerattepe-cikisi-bunlar-da-yavru-geziciler-40061155?noMobile=true haber linki]
konuşmasından kısa bir alıntı:
...
Son 3 yılda, 2013 yılı baharından beri yaşadıklarımızı şöyle bir gözünüzün önüne getirmenizi rica ediyorum. Önce İstanbul\'da Gezi Olayları denilen park, ağaç bahanesiyle başlatılan ve çok ince planlanmış bir provokasyonla karşımıza çıktılar. Zannetmeyin ki bu İstanbul\'da planlandı. Zannetmeyin ki bu Türkiye\'de planlandı. Hayır, içerisi dışarısı bu işi beraber planladılar ve birçok yerlerde bunu gördük. O kadar enteresan ki yurt dışı seyahatlerimizde bunun ipuçlarını bulduk. Nereden planlandı bunlar, bunu gördük. İşte bakın şimdi de Artvin\'de Cerattepe olayı çıktı. Bu Gezi\'ciler neyse bunlar da yavru Gezi\'cilerdir, bunu böyle bilin...
...
bu kadarını yazdım çünkü bu bile fazla. yani demek istediği şu;
aslında adamlar haklı, yerel halk istemiyorsa yapacak bir şey. doğru bir çok yeşilliği kırdık geçirdik, halkın arısını hayvanını zehirledik, doğaya nazaran hiç bir şey kalmadı ama yapacak bir şey yok rant bu. yapacağız.

çok sinirleniyorum yemin ederim çok sinirleniyorum bu adamın yaptığı, söylediği her şeye kesin itaat eden tanıdıklarımdan, akrabalarımdan, hocalarımdan hepsinden nefret ediyorum artık. bu kadar olur yahu. resmen artık dalga geçiyor. lafa bak bunlar başka yerlerden gelen dış güçlerin oyunu. ulan halk istemiyor halk, artvi\'in yerli halkı, artvinli adam doğma büyüme ne takar senin dış gücünü.

ama mesele ağaç deil deyip ortalığı yakıp yıkanların ben geçmişlerine rahmet okuyayım. adam zaten zerreden pay çıkarıyor kendne bu asalaklar yüzünden ne derse kabul ediyor koyunları. gezi olayına karşıydım ama cerattepe halkı sonuna kadar haklıdır. bizzat arkadaşım vardır oralı, bizzat kendisinden dinlemişimdir kimse maval okumasın.

neyse velhasıl kelam herif yine haklı çıkardı kendine bu arada orayı alan şirket cengiz inşaat\'ın halka hakaretini de duymuşsunuzdur sanırım. zaten bu şirkette mevcut hükumet geldikten sonra karış karış her ihaleyi almış parasına para katmıştır varın gerisini siz düşünün. he birde cengiz inşaat bir video hazırlamış çok az bir zararlar projeyi gerçekleştireceklermiş.
güldüm. [http://32gun.com/video/izle/cengiz-holdingden-iddialara-videolu-yanit link]
cerattepeyle geziyi bir insan nasil ayni kefeye koyabilir diye saskinlikla izledigim haber.
(bkz: sicturma madenina )