decathlonda poşetlerin ücretli olması - omü sözlük
sevindiren haber.

POŞET KULLANIMINI AZALTMAK İÇİN TURMEPA’YLA ORTAK BİR PROJEYE BAŞLIYORUZ!
`Decathlon` olarak her geçen gün spor yaptığımız alanlardaki kirlilikten rahatsız olduğumuz için mağazalarımızdaki plastik poşetlerimizi 1 Aralık 2015 tarihinden itibaren ücretli hale getirmeye karar verdik. Küçük boy poşetlerimizin fiyatını 5 Kuruş, büyük boy poşetlerimizin fiyatını 10 Kuruş olarak belirledik.

Ülkemizde bir kişi ortalama 312 adet poşet tüketiyor yani her birey, bir yılda 156 000 yıl sürecek bir çevre kirliliğine sebep oluyor. Yani farkında olmasanız da her plastik poşet sizin hayatınızdan çalıyor. Çevrenizde yaşayan her canlı (balıklar, deniz kaplumbağaları, foklar, inekler, keçiler, vb.) bu atıklardan etkileniyor ve sizi de etkiliyorlar. Plastik poşetlerin çevreye ve size verdiği zararı azaltmak için TURMEPA / DENİZTEMİZ Derneği ile bir anlaşma yaptık ve aldığınız her poşetin ücretinin yarısını bu derneğe bağışlayarak denizlerimizi temizlemeye karar verdik. Bu sayede deniz canlılarına da yardım etmiş olacağız.

Sürdürülebilirliğe verdiğimiz büyük önem sayesinde geçtiğimiz aylarda Antalya’da açılan mağazamız dünyanın en güvenilir ve geçerli Yeşil Bina Sertifikası olan ‘LEED Sertifikası’nı aldı. Yeni mağazalarımızın tümünde ve ofislerimizde sensörlü ve LED ışıklar kullanıyor, güneş ışığının maksimum kullanıldığı mağazalar tasarlıyor, otomasyonlu havalandırmalar ve aydınlatmalar kullanıyoruz. Mağaza çalışanlarımıza da düzenli olarak enerji tüketimi eğitimleri vererek, çevreci uygulamalarla daha sürdürülebilir bir yaşam için farklı projeler geliştirmeye de devam ediyoruz . Çevreye duyarlı olduğunuz için ve temiz bir çevrede spor yaptığınız için teşekkür ederiz.