devlet yurdu - omü sözlük
bir öğrencinin kalabileceği en boktan yerdir; afedersiniz.

burada öğrenci için birçok sorun oluşur; anlasan anlatamazsın, anlatsan anlamazlar. anlayan da saçma sapan cevaplar verir.

arkadaş banyo yapacaksın su buz gibi. neden soğuk bu su diyorum, altıncı katta su soğuk olurmuş çünkü ilk kattakiler suyu açınca yukarıya su gitmiyormuş. bak bak bak, cevaba bak. lan madem öyle bir sisteminiz yok ne bok yemeye altı katlı bina dikiyon yurt diye? sonra da öğrencileri açıkta bırakmıyoruz derler. öğrencilerin götü donuyo haberleri yok.

efendim klima desen soğuk üflüyor, adam geliyor bakıyor inceliyor. hava şuan soğuk ya o yüzden klima ısınmıyor diyor. lan manyak, hava ısınsa ben zaten klimayı neden açayım acaba!!!

yemeğe inersin, çatal yok kaşık yok ama bıçak var. valla bak. tam olay yeri yani...

şimdi demeyin kıza bak ayda 170 tl veriyor hala söyleniyor diye... napak 170 lira veriyoruz diye ölek mi bu salak yerde?
Hiç kalmadığım ama hemen hemen orda kalan tüm arkadaşlarımın şikayetçi olduğu yaşanması zor bir yerdir.
Erkek öğrenci yurtlarında kültür ve eğitim gibi kişisel niteliklerin harmanlandığını söylemek doğru olacaktır. Bu nedenle yeni gittiğiniz bir yurtta, her türlü insanlar ile karşılaşmanız olası bir durumdur. Eğer kalacağınız odalar, 3-4 kişilik, 4-6 kişilik veya 8 kişilik (bir ev içerisinde farklı farklı odalarda 8 kişi) gibi özellikler taşıyorsa, bu durum size kısa süreli mahşer yeri kalabalığını anımsatabilir. Haliyle duruma adapte olmanız ve kısa süre içerisinde alışmanız, sizin için daha iyi olacaktır.