neden daha fazla kişinin yapmadığını anlayamadığım hadise. şaka şaka aslında biliyorum, neyse. efendim dünya tarihinde bu kadar aşağılık, bu kadar kötü bir organizasyon olabilir mi? devletleri, yaptıklarını, yapabileceklerini düşündükçe nefret duygum perçinleniyor. bu teori bilmekten öte bir şey, bu saf bir kötülüğe duyulan nefret. devlet adamları da katiller, haydutlar sürüsünden ibaret. hepsinden tiksiniyorum.

özgürlük, öyleyse anarşi yerine belki de nefret öyleyse anarşi demeliydim.
Devletten bu denli nefret eden varsa devlet kimseyi zorla tutmuyor burda.kapı orda gönül rahatlığıyla sıktır olup gidebilirsiniz
kpss\'den yüksek alıp devlete sırtını dayamak için götünü yırtan bir maceracı anarşik beyanı. (u: swh)

yav he he, çok cool\'sunuz valla. hemen vercek size kızlar askldlsaldişas
bu \"beğenmiyorsan siktir git\" tutumunun (en az) iki hatası var:

a) şöyle bir senaryo düşünelim. ben bir mahallede büyüyorum, bu mahallede bir katil, hırsız çetesi hüküm sürüyor, bana denilen şey \"biz bu çeteden memnunuz siktir git\" kimse de demiyor ki kardeşim burada mağdur olan sensin, biziz, suçlu olan da bu çete, \"ceza\"yı onların çekmesi gerek, asıl onların ne işi var bu mahallede.

b) tüm dünya devletler sistemiyle yönetilirken bir insan nasıl mülkiyet ve hürriyet haklarından endişe duymadan devletsiz bir bölgeye gidebilir? aslında ilkine dönüyoruz burada, devlet kim ki gitmesi gereken ben olayım?

c) ben de devleti çok sevenleri kuzey kore\'ye gitmeye davet ediyorum. orada \"devlet\" her şey demek.
ülke adında değilde kendi çıkarlarını düşünerekten oluştuğunu düşündüğüm bencil düşüncedir. aksi takdirde nefret etmek yerine devleti sürekli eleştirmek olsaydı halk için daha doğru olanı bulma yolunda harcanan düşünceler diyebilirdim.
aynı zamanda anarko-kapitalistlerin de çok sevdiği şeydir. tabi kelime dağarcığı on kelimeyi geçmeyenlerin bunu bilmesini beklemiyorum.

beni tanımadan etmeden kpss bilmem ne anarşik demek daha gülünç aslında, çünkü devlette çalışmak gibi bir düşüncem yok. olsa bile bu liberteryen amentüyle uyumlu olurdu: https://www.lewrockwell.com/2011/03/walter-e-block/may-a-libertarian-take-money-from-the-government/

devleti hem iktisadi hem siyasi olarak yeterince eleştirebilirim zannediyorum. bu neden zaten bu bilgilerden ileri geliyor. bencillikle bir sorunum yok, fakat devletin toplumsal ilerlemeye ve huzura nasıl bir engel teşkil ettiği bir kez bunu fark edenler için çok göze batan bir durum.
He amk he. Bir am uğruna anarşist oluyor insanlar he. Düşünmüyorlar, okumuyorlar, gözlem yapmıyorlar; sözlükteki kızları teker teker sikelim diye gelip burada takılıyor insanlar, he. Gerçi haklısınız da. Aklınız beyninizde değil, amınızda. Oradan başka fikriyat çıkması mümkün değil.
türkiye\'de birçok kişide, (mütemadi seviyede olmamakla birlikte) içinde biryerlerde barındırdığı bir devlet nefreti görmüşümdür.

genellikle sebebi, devletin onlara güncel bir zaman diliminde yahut geçmişte biryerlerde haksızlık yapmış olması, en azından haksızlık yapmış olduğunu düşünüyor olmalarıdır.

misâl;
birçok köye yol yapılmıştır, bunların köye yol yapılmamıştır.
devlet yaptığı birşeyden dolayı ceza kesmiştir. ya da devlet yüksek vergi kesmiştir.
devlet birilerini kayırmıştır.
zabıta, polis keyfi ceza uygulamalarında bulunmuştur.
x bloklarının istimla duvarını devlet yaptırmıştır, bunlarınkini yaptırmamıştır.

bunlar gibi birçok kanı vardır. doğrudur, yanlıştır bilinmez ama vatandaş böyle düşünüyordur. bunlardan dolayı devlete karşı antipatik duygular, antipatik düşünceler besliyordur kalbinin bir köşesinde...

edit: imlâ
lamı cimi yok kimse de uzatmasın bu tamamen (b:nankörlüktür.) şimdi ki gençlerin kendilerini bir topluma aidiyet duygusu beslemek zorunda olduğunu hissettiği bir düşüncenin (b:köpekliğidir.)