Dünyanın en akıllı insanıdır kendisi. evet ciddiyim. dünyanın en akıllı insanıdır.
ve bu adamı muhakkak dinlemelisiniz, bilmelisiniz, okumalısınız. gerisi kendiliğinden gelir.
[http://www.kashna.com/ link]
kendi yazmış olduğu \"ben dünyanın en akıllı insanıyım\" kitabının girişinde
\"ben dünyanın en akıllı insanıyım, dediğimde dostlarım bana: -madem bu kadar akıllısın neden sende edison gibi einstein gibi newton gibi bir şeyler icat etmiyorsun? dediler. ben de onları haklı bulmakla beraber galiba biraz yanlış anlamış olacağım ki ben ampul icat etmek yerine edison icat etmeye karar verdim.
bugünlerde (b:kashna) adını verdiğim kendi öğretimle dahi yetiştiriyorum. edison yetiştiriyorum. einstein yetiştiriyorum, newton yetiştiriyorum...\" demiştir.
kişisel gelişimin türkiye\'deki bayrak taşıyanlarından. modern çağın üfürükçülerindendir kendisi. kişisel gelişim kisvesi adı altında milyonlarca geri zekalıdan para kazanır. kişisel gelişim nedir amk? kişisel gelişim dediğiniz sanki bir bina inşaatı da, bu ve bunun gibi adamlarda kiremitçi ustalar. lan olum boşuna şunların kitaplarına para kaptırmayın.
adam gercekten iyi yapacak birsey yok kitap fuari bahanesiyle tekrar dinleme firsati buldugum guzel insan. 15 mart 2030 da savaslari durduracagiz reis !
(bkz: demirkıranın askerleriyiz !)
`Bütün Kadınlar Aptal Sen Hariç`. bir insan evladı bu kitabın ne demek istediğini açıklayabilir mi? geçen sene ankara kitap fuarında söylediklerini hala hatırlıyorum. kadınları aptallık ve beceriksizlikle suçluyordu ukala bir tavırla. bir de hava basıyor bilmem kaç yılında dünyada savaşı bitireceğim ayaklarına. nah bitirirsin sen bu kafayla.
sayin tulpar itiraz ediyorum. yazari aynen soyle dedi benim okurum bu kitabi gorunce evet o haric benim der digerleri zaten okumasa da olur !
Yıllar yılı öncesi katıldığım bir semineri sonrası vardığım kanıdır ki; kendince haklı dev bir egoya sahip insandır. Buna karşın okuduğum kitaplarından hayatıma dair çıkarımlar yapmışımdır mutlaka.

(bkz: your ego is my lego beybi)
bugün `Karadeniz Kitap Fuarı`\'ında saat 12.00-13.00 arasında söyleşisi olan yazardır. Ve gayet de iyi bir yazardır. Her şeyi olduğu gibi anlatır. SAdece anlatım şekli biraz farklıdır. İnceleri görmesi beklenir okuyucusundan. Samimidir aynı zamanda. Kendisinin söyleşisinden çok keyif aldım. \"15 Mart 2030 saat 10.27\'de savaşı durduracağız!\" demektedir. Evet. Arkasında halk olduğu müddetçe bunu yapabilir.

#84055 no\'lu entryde puskevit\'in dediği doğrudur. Bu adamın kitapları ayna gibidir.
Sol frame\'de görünce savaşları durdurduğunu zannettiğim kişisel gelişim şarlatanı.

Entry\'lerin genelinde beğenildiğini görünce şok oldum lan. yapmayın sayın yazarlar, siz üniversite öğrencilerisiniz. Bu adamın tek özelliği gaz vermek, zerre kadar bilgi birikimi yok. Sözlükte sürekli \"ben sizden daha bilgiliyim, daha zekiyim\" tarzı entryler yazan lta\'yı hepiniz eleştirirsiniz, ama \"ben dünyanın en akıllı insanıyım\" diyen demirkıran\'ı yere göğe sığdıramazsınız. Halbuki lta, sözlükteki çoğu yazar gibi demirkıran\'dan kat kat daha bilgili, daha akıllıdır. Gelin size biraz erdal demirkıran\'dan bahsedeyim, kimi övdüğünüzün farkına varın.

\"Türkler dünyanın en çok okuyan milletidir. Ama bizde herkes okuduğu kitabı başkasına ödünç verdiği için bu pek bilinmiyor\"

\"İçinde 8 kırmızı 2 mavi top bulunan bir torbadan 1 top çektiğimizde kırmızı gelme olasılığı yüzde 50\'dir. Çünkü ya kırmızı top gelir ya mavi\" (bkz: 404 error: brain not found)

\"Türkler dünyanın en zeki insanlarıdır. Çünkü başka hiçbir millet kornayla anlaşamaz, ayranın son yudumuyla dürümün son lokmasını aynı anda bitiremez. Başka hiçbir millet kontör kullanmadan çağrı atarak anlaşamaz. Başka hiçbir millet vs vs\" (bkz: ilk konumuz: zeka nedir)

\"Fuzuli, leyla ile mecnun\'u arap edebiyatı\'ndan çalmıştır\" (bkz: lan konu bana da bi\' yerlerden tanıdık geliyordu)

--- `spoiler` ---

+2008\'de, senaryosunu yazdığı film 25 ülkede gösterime girecek. 2010\'da dünya liderleri kendisinden eğitim alacak. 2015\'te kitapları bilmem kaç dile çevrilecek, dünyanın en çok satan yazarı olacak.
(bkz: kanka iyi güzel de 2016\'ya geldik)
+ya bi\' de 2030\'da savaşları durduracak. Yersen

--- `spoiler` ---

Demem o ki sayın yazarlar, daha kendini geliştirememiş birinin sizi mi geliştireceğini düşünüp para ve vakit israfı yapmayın. İlla kişisel gelişim seminerleri izleyecem, kişisel gelişim kitapları okuyacam diyorsanız (bkz: ahmet şerif izgören)