faşist ahmet kaya'nın apo'yu özledik dediği şarkı - omü sözlük
Evet ahmet kaya severler ; bebek katili aponun posteri altinda kürdüz ölene kadar vallahi biz apoyu özledik dizeleri ahmet kayaninda aslinda sosyalizm ve komunizm ile ilgisi olmadigini sadece bu gorusteki cahilleri cok guzel kullanip kendi safina cektiginin gostergesidir . mantiksal olarak bakarsak komün görüşte herhangi bir miliyeycilik olmaz ama komunistim diyen cahiller(salaklar) kürt irkcisini yuceltip davasini bilmeden okumadan bu adami dinlemeye devam ediyorlar (bkz: )olsun siz humanistsiniz
Ahmet kaya dinliyor olmak pkk lı olmak anlamına gelmiyor. Adam bal gibi kaliteli sanatçı dinleseniz siz de seversiniz.
Bir pkk li nasil ölürüm Turkiyem dinlemiyorsa bir sürü şehit veren bir türk evladida ahmet kaya dinlememelidir... Burda sarkilari güzel diyenler o sarkilari sizin icin mi yazdi yoksa dağda ki gerilla icin mi bunu bir düşünün (bkz: )aileniz den biri sehit olsa yine dinler miydiniz acaba
sözlükteki tatlı su solcuları ve hırtseverlerin gün yüzüne çıktığı başlıktır.
hala müzik evrenseldir diyenler var,insanlar görüş olarak kendine yakın kişileri ve onların şarkılarını dinlerler,ahmet kaya dinleyenlerin her birinin içinde de mutlaka bölücü,gomünik duygular vardır. bazı beynini kullanamayanlar da hala \"müzik evrenseldir,bir şarkısında kürdüz ölene kadar apoyu özledik dedi diye adamı dışlamayın\" diyor,ulan madem müzik evrensel diyorsun peki o zaman neden bir ölürüm türkiyemi duyunca \"pis faşist\" diye tepki veriyorsun. o yüzdeb artık şu müzik evrenseldir safsatası altına saklanmaktan vazgeçin,ahmet kaya piçi vatansız bir bölücüdür,şarkılarında da özellikle bu başlıktaki şarkısıyla bunu gözler önüne sermiştir,onu dinleyip onu savunanlar da en az onun kadar bölücüdür.
Solcuların son sesle, İslamcıların kısık sesle, Ülkücülerin gizlice dinlediği bir efsanedir;
Ahmet Kaya..!
ister kabul edin, ister etmeyin.
\"Türküz ölene kadar\" dese sorun olmazdı ama değil mi? Ne dar görüşlü, dandik insanlar var şu dünyada.
Başlıkta Ahmet Kaya\'ya faşist demiş ama kendi faşistliğinin farkında bile değil. Tutarlı düşünün biraz ya, beyinsizler.
kendi anadilimde albüm çıkaracam dediği için çatal kaşık fırlatılan birinin böyle bi şarkıyı söylemesi normaldir.Büyük bir sanatçı olup olmadığı konusunda tartışmak saçmadır çünkü sesi ve ne kadar süre listelerde başta durduğu ortadadır..Kürdüz ölene kadar kısmı başlığı açan arkaaşa batıyorsa üzgünüm ama her Kürt ölene kadar Kürttür.
sorun kürt lafına tahammül edememek kardeşim yoksa lagaluga yapmayın. ha ben millete inanmam ama birinin türküm demesi ile kürdüm demesi arasında bir fark yoktur.