gözlük takan hatunların çekici olmaları - omü sözlük
erkek-kadın ilişkilerine dair söylenen bir klişedir.

normal şartlar altında gözlük, göz temasını belirli bir ölçüde etkilediği için handikap olarak da görülebilir. fakat, bazı erkeklere göre gözlük kadının gerek fiziksel, gerekse birikimsel albenisini artırıyor.

ben de gözlüğün kadının hem seksapel, hem de sapyoseksüel albeni puanını artıran bir ayrıntı olduğunu düşünüyorum, ama elbette bu bir teorik düşünceden öte pratikte bir tercih, bir yönelim durumudur.

(bkz: 12 points vont aux femmes portant des lunettes)
zaten iyi görmedikleri için ayrıntıları kaçıracaklarını düşünen, olaya bu bakımdan pragmatik bakan erkekler de yok değil.
Gözlük takan hatunların net yüzde vermem gerekirse %7.2'si çekici gelir. O 7.2'lik kısmı tam olarak çatır çatır eeeeeeee şey...
Sanırım ne denilirse denilsin bu algı değişmeyecek ben nefret ediyorum takmaktan artık bıkmışım arada lens takıp rahatlıyorum gelip bana şey demiyorlar mı gözlük çok yakışıyor karizmatik duruyor çok havalı gözüküyorsun bunu duyunca çıldırıyorum ya al sen tak sabahtan akşama kadar o zaman yemin ederim burnum acıyor artık belki bu his psikolojik bilmiyorum ama nefret ediyorum gözlükten bu yüzden çekici faln diye düşünmeyin birde çekene sorun