bu coğrafyanın doğusu da batısı da güneyi de kuzeyi de türkiyedir ve toprak bütünlüğüne kastetmeyen herkes bu ülkenin evladıdır.
Hain değil de, realist insanlardır. Romantikliği bir kenara bırakmak gerek. Sen öğretmenlerini, memurlarını bir bölgeden çekiyorsan, çekmek zorunda kalıyorsan orada egemen değilsin demektir.

Madem doğu da \"o kadar\" Türkiye, gidip orada yapsana tatlı su milliyetçiliğini?
hain değildir hayindir.

sen oradan devlet memurlarını çekiyorsan orası senin değilse burada oralarda kurulacak devlet için yaygara yapanlar siktirsinler gitsinler o zaman.

güzel bir temizlik yapılıyor. amacı sadece çalışmak olan bireylerin orada durmasına gerek yok. sadece öğretmenler değil yerel halk da uzaklaştırılıyor oradan.

orada milliyetçilik yapan askerlerimiz vurduğu zaman burada dövlöt bözö kötlöom yapıyor diyenler şimdi adam olmuş konuşuyorlar.
tarihsel boyutu da vardır bu olayın. kanuni sultan süleyman\'ın bir fermanında o bölgeden kürdistan diye bahsettiğini okumuşum halil inalcık\'ın bir kitabında. nüfussal açıdan düşünülecek olursa böyle isimlendirilmesinde bir sorun görmüyorum. ama evet, toprak bütünlüğüne kasıtlı olarak isimlendirilirse, saçmalıktır.