hata yapmaktan korkan insan - omü sözlük
en büyük hatayı yapan insandır. bir çeşit savunma mekanizması yaratmış, galaksiye sahipken kendini bir yıldıza hapsetmiştir. bunu yaparken bilinçli de değildir. geriye dönüp baktığında yaşamadığı varsayımını kabul edecektir. bu yaşanmadan önce öğrenmesi gereken tek şey, hata yapmakla hatalardan ders çıkarmamanın aynı şey olmadığıdır.

düzenleme: bana yönlendirin. düzenli olarak yapıyorum.
Hayatı yaşayamayan insandır tabii benim görüşüm,özgüvensizlik te bi nevi tuzu biberi olur,mesela oğuz atay \"kötü resim asarım korkusuyla hiç resim asmadim\"der. Bazen de her şeyi yaptıktan sonra sonucu değişmeyeceğini bildiğin için kılını bile kıpırdatmazsin..bir açıdan da bakarsak fazla özgüven iyi değildir kararında her şey güzeldir bokunu çıkarmaya lüzumu yok . Bir de hata yaptığın zaman senle alay ederler korkusu da denebilir,bunu yaparsam beni aptal görürler korkusu da denebilir lan ne çok şey varmış neyse yeter bu kadar say say bitmez çünkü.
Hayattan ders çıkaramayıp , kendini geliştiremeyen insandır. Hayatında her daim birşeyler eksik kalır. Sırf hata yapmaktan korktuğu için belkide en güzel anlarını yaşamaktan mahrum kalır. Ve elbet başarısız insandır. Bütün başarılar hatalar sonucu meydana gelirken bu insan sadece olan biteni kenardan izlemekle yetinir.