her cuma hutbede para isteyen imam - omü sözlük
Mevcut camiler dolmazken iktidar politikasıyla her 10 metreye bir cami yapılmasından doğan sonuçtur. O paralar kimsesiz çocuklar için toplansa çok daha iyi olur kanısındayım. Ülkemizde en çok bütçenin diyanete ayrılmasına karşın hala bu tarz para toplama tekniklerinin uygulanmasıysa hayli abes bir okadar absürd bir durumdur. Vermeyin arkadaş diyanet işleri başkanı mercedesini satsın.
Görüyorum ki ümmetin uyanması kimilerinin zoruna gidiyor. Camilere yardım insanoğlu için hayır kapısı açar, kimse vermek zorunda değildir durumu olan hayrını işler. Camilere yapılan yardımlar imama toplanmıyor hoş camiinin ihtiyaçlarını ve giderlerini karşılamak için toplanıyor. Camiilere yapılan yardımlara karşı çıkanlar bir rekat da camiide namaz kılıyorsa eminim yazın serin, kışın sıcak mescid arıyordur. Diyeceğim o ki tatava yapmayın.
yardım sandığının başında 15 dk duran insanın kendisine toplanan paralardan en yüksek sınıftan mesai yazdığını ve o 15 dk için 100 liradan fazla para aldığını duyduğumdan beri tiksindiğim olaydır. toplanan paraların nereye harcandığını sorgulamıyorum bile
Halife-i ruyi zemin ilan edilmeden kılınan cuma namazlarının hiç bir hükmü yoktur. Acilen, Recep Tayyip Erdoğan\'ın halifeliğini ilan etmesi lazım ki, kıldığımız cumaların bir anlamı olsun.
Hem imam hem cemaat durumdan yılmıştır. Diyanet derhal bu konuya el atmalı ve camiilere ödenek çıkarmalıdır.

Kafasına göre camii yapıyor millet. Meb in okul yapması gibi diyanette aynı politikayı izlemelidir. İmamlarında denetlenmesi dahil. Zira \"haram\" para yiyen çok imam var.