hippi - omü sözlük
dünyanın merkezine savaşsız bir yaşamı koyarak etik değerlerin esnetilebileceğini yalnız bunların sadece barış amaçlı olması gerektiğini ve mutlak barış ile birlikte hiçbir şekilde ideolojik ayrımı kabul etmeyen apolitik bir hümanizmle hayatına devam eden dönem insanlarıdır. vikipedinin de dediği aşağı yukarı şudur:

--- `spoiler` ---

yaşam tarzı aslında bugünkü mutlak retçiliğin temellerini atan bir oluşumdur. Dünyanın üzerindeki tüm bitki, hayvan ve insanlara ait olduğunu kabul eden apolitik bir görüştür. Kendilerine asla sınır koymayan, var olan tüm yetkilileri reddeden, komün hayatını savunan özgürlükçü bir harekettir. 1960\'lı yıllarda dönemin komünist ve faşist yapılanmalarına karşı çıkan, özgürlüğün bireyin kendi içinde olduğunu savunan ancak uygulamaları ile anarşist düşünce tarzından ayrılan, düşünce biçiminin gerçek yaşama dönüştüğü bir yaşam tarzıdır.

--- `spoiler` ---
Çiçek cocuklardır. Abd de ortaya çıkmış ve dünyaya yayılmışlardır. Türkiye\' ye uğramaları 1970 leri bulmuştur. savaşmayın sevişin mottosunu benimsemiş, Volkswagen T2lere çicek böcek resmi çizip onlarla dünyaları gezmiş, abi bi raad olun ya al yak bi cigara tarzı insanlardır. hala da modaya yön veren tarzları ve dünyaya başkaldıran cool tavırlarıyla kendilerine uzun yıllar hayran bırakmışlardır.