Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

12 + 13 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • hokahey

  /
  2

  Bence\" herkesin anladığı bir dil vardır. O kişilerle o dilden konuşmak gerekir. \" anlayışına sahip.

  Haka dansı yapmak istediğim yazar. Hakaka hokoko mokokooooo.

  biz toplum olarak (bkz: hokakey) den falan anlamayız, bize (bkz: allah-u ekber) nidaları olacak (u: espri yaptım lan gülsenize)

  Yazdığı şeyleri okumuyordum taki buradaki seyleri görene kadar neyse klasik samsunlu gibi atar yapmış sözlükteki konumuna güvenerek gidere gider felsefesinin tam yeri ve zamanı ama unuttuğu bir şeyler olduğunu düşünüyorum o yüzden hatırlatma yapıcam konum kullanarak etrafa gider yapıp küçük görmek yetişmiş bir insan işi değildir.

  gördüğüm ve konuştuğum kadarıyla efendi ve saygılı bir insan kendisi fakat yaptığı uyarıda dozu kaçırmış bence. burda provokatif yazarlar varsa açar onlara yazarsın sözlüğün geleceği için öküz değillerse hatalarını anlayacaklardır zaten ha öküzlerse de ona göre davranılır eyvallah.

  \"siz ne bok yerseniz yeyin sözlük benim istediğimi yaparım\" tarzı konuşmalar ortamı gerip kutuplaştırmaktan başka bir işe yaramayacaktır. yeni atanan moderasyonun da aynı düşüncede olduğunu bildiğimden dolayı bu tutumdan bir an önce vazgeçilmesi gerektiğini düşünüyorum.

  Davranışlar bunu göstermiyor derken bu kişiden kişiye değişir. Mesela ben daha olumlu görebiliyorum. Ki bence son derece haklı.

  T: sözlük admini.

  kendisi sözlüğün admini olup, taaa en başından beri burada olan biridir, bilmeyenlere duyurulur.
  şikayetçi olanlara duyurusunu dakikalar önce yapmıştır ve bundan mütevellit de nick altı hortlamıştır. (u: swh)

  edit: bu arada adam bana göre haklıdır.

  eski moderatörleri aratmıştır.

  yerli amerikan ova kabilelerinden `siyular`\'ın (lakotalılar veya dakotalılar) savaş narasıdır. hoka hey, \"it is a good day to die!\" yani \"ölmek için güzel bir gün\" anlamına gelir.

  nasıl ki yeniçeri askerleri harpte \"allah-u ekber\" nidalarıyla hücum ederlerdi, dakotalılar da \"hoka hey\" nidalarıyla hücum ederlerdi.

  kaynak: [http://www.native-languages.org/iaq21.htm native languages.org]

  yaptığı uyarıda şöyle bir cümle kullanmış yazar:

  \"bir çoğunuz üniversite öğrencilerisiniz yaptığınız hareket ve davranışlar bunu hiç göstermiyor..\"

  bir moderatör böyle bir cümle kullanmamalı yazarlara karşı. küçük kardeşine nasihat veren abi tavrıdır bu. \"bir çoğunuz\" diyerek genellemeden kaçındığını belli etmek istemiş ama birçoğunu tanımadığı bir ortamda genellemeden böyle kaçınılmaz.

  omusozlukcom omusozlukcom omusozluk