Bu sendromun varlığını geçen sene öğrenip kendime koyduğum teşhistir.Özellikle geceleri uyurken, uyumadan önce, uzun yolculuklarda ya da bacakların hareketsiz kaldığı durumlarda ortaya çıkabilen bacaklardaki tuhaf çekilmelerle ve kıpırdanmalarla karakterize rahatsız veren bir histir. Hareket ettirildiğinde yüründüğünde ya da sıcak soğuk bir uyaran verildiğinde bir süreliğine geçebilir. Demir eksikliği, böbrek hastalıkları gibi bir çok sebebi olabilirken bazen de genetik olup sebebi belli değildir. Şahsımda hafif düzeyde 4, 5 ayda bir çok uykusuz kaldığımda oluşan bi hadise olup önemsiz olmakla beraber bu sendromu şiddetli yaşayıp hemen her gün maruz kalan insanlar için geceleri gerçekten çekilmez olabiliyor. Yaşamayan bilemez :(
bu konuda hiç bir bilgim yoktu bazen başıma gelen durumdur aydınlatıcı başlık diye buna derim
nörolojik bir hastalıktır. vücudumuzdaki dopamin eksikliğinden kaynaklanır. bu hormon beynimizde salgılan bir hormon olup azı parkinson çoğu ise şizofren yapar. tedavisi var denilse de tam anlamıyla bir tedavisi yoktur. sadece olan huzursuz bacak sendromunun rahatsız edici özelliğini azaltan tedaviler vardır. bu lanet olası sorun bende de olduğu için geçen sene dayanamayıp doktora gittim. parkyn adında düşük dozlu bir parkinson ilacı verdi. kısa bir süre bu ilacı kullandım. sağolsun cidden bacaklarımın hareketi azaldı ama aynı zamanda oynamasını istediğim diğer uzuvlarımda oynamamazlık yapınca ilacı bıraktım.

uzun süredir bu belayı çok uç noktalarda yaşayan biri olarak sigara, alkol, çay, kahve gibi içinde tetikleyiler ve uyarılar bulunan maddeleri yatmadan önce tüketmeyiniz. e arkadaşım vize, final haftamız kahve ile geçiyor? sonraki haftalar parti animal\'ım ben diyorsanız bununla yaşamayı öğreneceksiniz.

(bkz: ben)