özellikle tarihi olayların konu edildiği birçok filmin kullanıcı yorumlarında, kullanıcıların ırkçılığın dibine vurdukları film/dizi sitesidir.
www.imdb.com internet adresinde ikamet etmekte olan, internet movie data base açılımına sahip, sinemanın vikipedisi.
sinema filmlerine puan verilen uluslararası film veritabanı.
asıl meseleye gelecek olursak;
değerli sözlük ahalisi 2013 ya da 2014 diye tahmin ettiğim allah\'ın bir günü sinemaya yolum düştü. güzel bir film izledim lâkin filmin oyuncularını, yönetmeninin her şeyi unuttum daha da bulamıyorum filmi. spoiler içerisinde konusundan bahsetmek istiyorum \"aha ben biliyorum\" diyen varsa yeşillendirirse müteşekkir olacağımdan hiç şüphesi olmasın.
--- `spoiler` ---
efendim, başrolde bir ablamız var. bu ablamız erkek arkadaşının ailesine yemeğe gidiyor. kardeşler anne baba da var sanırım, mangalcı enişteler bile var. sonra bunları kaplan maskeli adamlar öldürmeye çalışıyor. evin dışından falan oklarla falan- çeşitli silahlar söz konusu- bunları bir güzel şişliyorlar. bu ablamız tabi başrol olmasından dolayı alayını kılıçtan geçiriyor. hatta unutamadığım bir sahnesi var, katillere tuzak kuruyor o ara polis geliyor eve tam kapıdan giriyor ki şans polis ağabeyimize sırıtıyor.
hadi bakalım.(u: şimdiden teşekkürler)
genelde kitap, yazar, oyuncu, yönetmen isimlerini unutmam ama insan gerçekten hayret ediyor. ayrıca uzun zamandır bilincimi ele geçirmiş durumda bu durum bulmam lâzım takıntı haline geldi.

edit: farklı bir sözlükten yardımcı oldular buldum sağ olsunlar.
mera edenler için [http://www.imdb.com/title/tt1853739/ You\'re Next]
evet tarih 2011 imiş vay be amma karıştırmışım ondan hatırlayamadım demek.
--- `spoiler` ---
nedense bazı fevkalade filmleri düşük puanlarla aşağılara çeken, yine bazı orta standarttaki filmleri de \'top 250\' listesine alan kullanıcıların bulunduğu film derecelendirme sitesi
(bkz:uluslararası film veritabanı)
sevgili sözlük ahalisi bir film arıyorum yine rüyalarıma giriyor kesik kesik resimler hayal meyal sahneler ancak filmin ismi bir türlü gelmiyor aklıma. efendim şimdi şöyle ki; film en başta hatırladığım kadarıyla hintli bir çift telefonda görüntülü konuşurken kızımız dışarı doğru yollanır ve intihar ederek ölür. sonrasında ise 14,15'li yaşlarda bir kızımızın hayatı ile devam eder film. elektronik eşya kullanamazlar. bilgisayar açamazlar yani tehlike dijital bir sorun. ancak kızımız annesini aramaktadır ve bulduğu eski püskü bilgisayar ile yola düşer. sanki simülasyon var gibi hatırlıyorum. dijital bir varlık kıza yol gösterir. yolda çeşitli tehlikeler simülasyon ölüler görür falan filan. karanlık tozlu kapalı bir film. hadi sözlük ahalisi beni bu dertten kurtarın.