islam'ın arap mitolojisi olması - omü sözlük
doğruluğu tartışılmayacak gerçektir.

hatta yunan, çin mitolojisinden daha başarısız bir mitolojidir. yunan mitolojisinde insanlara ait bir çok psikolojik çıkarım tanrılara atfedilerek belirtilmiştir. ayrıca dünyanın, insanların, rüzgarın, güneşin nasıl doğduğuna dair hikayeler barındırır. arap mitolojisi içinse, \"ol dedi oldu\" gibi saçma ve basit bir mantık vardır.

tanrıtanımaz gözle bakınca bir tanesi yüzyıllarca masal ve destan süzgecinden geçerken, diğeri alelacele 25 yılda oluşturulduğu içindir.

fakat yunan pezolar bile bu komik mitolojilerinden tamamen arınıp saçma sapan tanrılara inanmayı bırakmalarına rağmen, ulu türk milleti hala ay\'ın falan yarılıp normal biyolojik yapıdaki bir insanın tanrı ile konuştuğuna inanıyor aq.
mit ve mitoloji anlaşılandan daha farklı kavramlardır. mitoloji sadece dini kapsamaz. zaten henüz islam dini mitoloji kıvamınada gelemeyecek kadar yenidir. biraz okuyun, öğrenin. hatta babanıza da söyleyin o da okusun öğrensin belki daha prezervatifin icadından haberi yoktur. bunlar önemli şeyler.

(bkz: eğitim şart)
Bak allaha inanmıyo olabilirsin eyvallah bu konuda bi sıkıntımız yok herkesin kendi fikir vicdan inanç özgürlüğü,ama saygı göstermek zorundasın,hepimiz nick den ibaretiz bu sitede fakat icloud hesaplarının hack yiyip ünlülerin pozları bile ifşa oluyosa durup düşünmeni tavsiye ederim,kazara ifşa falan olursun samsunu o gece terk et geceye fotoğraf bırak kısmında seni görmemiz çok muhtemel :) bu açıdan düşünmeni temenni ediyorum iyi geceler :)
Allah, ateistin ve ya trollün cahilinden korusun dedirten bir başlık. Arap mitolojisi diye kesip attığın o birikimi (kuran), bir çok dil bilimci ve etimolog tarafından tevrat ve mısır (firavuni mısır) kaynakları ile ilişkilendirmiştir. hayır, destekli bir tez ortaya koysan eyvallah diyeceğim ama o da yok.