kktc'ye su ve para akışının kesilmesi - omü sözlük
her daim kıbrıs\'ı anavatan görüp,edebiyat dizen hükümetin,alın size su verdim ama o suyu benim istediğim kişi satacak ve kar edecek yoksa suyu ve yatırım akışını keserim diyen peşkeşçi anlayışının sonucudur..hayırlı olsun

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/425407/Dosenmesi_yillar_surdu__ihale_yandasa_gitmedi_diye_KKTC_nin_su_vanasini_kapattilar.html

edit:asparagas diyenler olayın aslını açıklasınlar,kaynak beğenmeyenler de başka kaynak göstersinler de bilelim
biz ayrıyız dediklerini hatırlamıyorum.biz hep yavru olarak mı kalalım,kendi ayaklarımız üzerinde durmayalım mı diye serzenişte bulunmuşlardı ve bence de haklılardı.hem türkiye\'nin yükü hafifler hem de bizim yanımızda duran söz sahibi dost ve kardeş ülke olurdu.çok fena mı olurdu sanki böyle olsaydı ?
ha onlar arap değil türk diyorsanız o başka tabii
Asparagas haber olduğu ortaya çıktı kasmayin o kadar kendinizi . Kaynak verdiğiniz gazetenin genel profilini yansıtan yalan haber.
Tek taraflı bir gazeteden alınmış haber ne kadar objektif ve yaftalanmamış olabilir. Birden fazla kaynaktan okumak gerekir. Eğer böyle bir durum var ise bunu ihaleyi alan yapmıştır. Onların yavru vatan olarak kalması akıla mantığa daha yatkındır benim düşünceme göre. Zamanında o topraklarda az askerimiz ölmedi ve zaten bizim olan topraklarımız neden ayrılsın? Bu mantıkla düşünürsek şu an doğuda pkk kendi devletini kurmak için çabalıyor. O kadar olaydan sonra sizin yanınızda olacağız , destekçiniz olacağız devleti ayıralım deyip devlet kurmasıda kaçınılmaz oluyor. Peki bu ne kadar mantıklı ?

Unutmayalım ki anayasamızın 3. Maddesi der ki ;

türkiye devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. dili türkçedir.
lan madem su kesilecek kilometrelerce boruyu ne bok yemeye döşediler ? sorusunu akla getiren durum