lionel messi - omü sözlük
parayı 2. plana atabilecek cesareti var ise goat tartışmalarına son noktayı koymak istiyorsa gidebileceği 2 kulüp var.

1. borussia dortmund.

dortmund oturmuş bir kadroya ve hücum felsefisiyle oynayan tempolu bir takım. üstelik başarıya aç ve şampiyon olabilecek potansiyelde bir takım. tek eksikleri tecrübeli ve lider ruhlu oyuncu eksiği var. haaland gibi müthiş bir santrforu da var. oraya gidip şampiyon olur ve bayern münih'in hanedanlığına son verirse maradona etkisi yapabilir.

2. manchester united

united küllerinden yeninden doğmaya çalışan bir kulüp. ama diğer takımlar makası öyle bir açtı ki ne kadar potansiyelli ve iyi oyuncular alırsa alsın , bir türlü kıvılcımı ateşleyecek , büyük maçları koparabilecek bir oyuncuları yok. kadro yapısı messinin oynayabilmesine müsait. arkasını toparlayabilecek ve hücuma rahatça çıkmasını sağlayabilecek van bissakka var. pogba - bruno fernandes ikilisinden xavi-iniesta kadar olmasa da iyi beslenebilir. rashford , sancho, cavani hücum hattıylada çok gol atar ve attırır. şampiyon olma potansiyelleri çok yükselir messi ile. üstelik messi 34 yaşında ezeli rakibinin en efsane oyuncusu olduğu yıllardır şampiyon olamayan kulübü şampiyon yaparsa ciddi bir sükse yapar. emeklilik yaşlarında premier ligde şampiyon olursa tartışmalara son noktayı koyar.

gelmiş geçmiş en iyisi olmak istiyorsa. ciddi bir meydan okuma şart messi için. ronaldo gibi düşünmemeli. ronaldo gibi “yeni bir meydan okuma” deyip 7 sene üst üste şampiyon olan ligin zaten en büyük kulübüne gidiyorsan , saçmalık olur. bunun dışındaki hiç bir transfer ve başarıda bence şu saatten sonra çok etki yapmaz. psg ve city zaten para babaları.bu transferler çok kolaya kaçmak olur. öyle yada böyle bir gün şampiyon olacaklar.