Thane Chiquinho Scarpa, Brezilyalı zengin bir işadamı.Scarpa, bir duyurusunda milyon Dolarlık Bentley arabasını bir mezar açıp gömeceğini belirtiyor.Scarpa, arabasını gömeceğini ilan ettikten sonra bunun için tarih de veriyor ve medyayı malikanesine davet ediyor ve bol bol fotoğraf çektiriyor.Birçokları insan tarafından deli olmakla itham edilen Scarpa\'ya arabasını hayır kurumlarına bağışlaması için de çağrıda bulunuluyor. ama o bunlara aldırmıyor.Söylediği günde kalabalık bir gazeteci grubunun önünde tören başlıyor.Araba mezara indirilir ve fotoğraflar çekilirken bir anda töreni durduruyor ve şu muhteşem konuşmayı yapıyor:

Milyon Dolarlık Bentley\'imi gömeceğimi söylediğim için beni kınadınız. Halbuki birçok insan benim bu arabamdan çok değerli birşeyi sürekli toprağa gömüyorlar.Kalpler, karaciğerler, akciğerler, gözler ve böbrekler toprağa gömülüyor.Dışarıda organ nakli bekleyen o kadar çok insan varken bu sağlıklı organları gömüyoruz.Bu dünyadaki en büyük israf. Bentley\'im bununla karşılaştırıldığında hiçbirşey.
Bir organdan daha değerli hiçbirşey yok, çünkü insan hayatından daha değerli bir şey yok.Burada organlarımı bağışladığımı şu an resmen açıklıyorum.
bir işe yaradı mı?
evet! Bir ay içinde organ bağışları tam tamına %31,5 artıyor!

Bu kadar guzel mesaj ancak bu guzel reklamla yapilabilirdi diye dusunebilirsiniz ama bu olay gercek. Bizler bilincli vatandaslar olarak Gelin topraga gommeyelim bu servetleri yazik olmasin..