my best friend’s wedding - omü sözlük
senaryosun ronald bass tarafından yazılan 1997 yapımı bir p.j.hogan filmidir. romantik komedi filmler arasında benim en sevdiklerimden biri olan filmin başrol oyuncusu bu tür filmlerde en çok gördüğümüz aktrislerden biri olan güzeller güzeli julia roberts’tır. diğer oyuncular olarak ise dermot mulroney, bu filmde harikalar yaratmış olan cameron diaz ve benim filmdeki açık ara favorim olan rupert everett bulunmakta.
türkçeye en iyi arkadaşım evleniyor olarak çevrilen filmin isminde vaat ettiği şeyi filmde tam olarak görmek mümkün. julianne en iyi arkadaşı michael’in evlenmek üzere olduğunu öğrenince birden arkadaşına karşı olan duygularının çok farklı olduğunu düşünmeye başlar. ve bundan sonra da bu düğünü engellemek için elinden geleni yapar.
filmin en güzel sahnelerinde çalan i say a little prayer for you ise izleyenler için bonus bir güzelliktir. çok beklenmedik anlarda ortaya çıkan şarkı izleyeni mutlu eder. beklenmedik anda gelen her güzellik huzur verir insana. cameron diaz’ın karaoke performansı ise filmi bir seviye yukarı çıkartmıştır.

bence izleyin filmi çünkü en iyi arkadaşınız evleniyor.