ateiste bakış açısı iki şekilde değerlendirilmeli şahsen.

1-saygılı ateist

2-saygısız ateist

sonuçta insanın kendi iradesi ve onun ateistliğinden sen sorumlu tutulmayacaksın. fakat gel gelelim sözlüğümüzde çoğu ateist yazarımız müslüman olanlara saygı duymadığı için büyük tepkiler alıyor. bu normal. sizin mantığınız \'\'ben müslümanlara istediğimi diyeyim ama onlar bana bir şey demesin\'\' mantığı olduğu için sık sık bu gibi tepkilerle karşılabiliyorsunuz. ben eminim ki sözlükte bir bu kadar daha inançsız insan var. ama gelip böyle \'\'türbanlıların özellikleri, allah yoksa camileri kim yaptı\'\' gibi gereksiz başlıklar açmak yerine saygı duyuyor.

kısacası inanmayıp benim inandığım dine saygı duyan insana her zaman saygı duyarım.

ama sana saygı duymam.

bunicktamyirmiyediharflidir çoğu şeyi açıklamış zaten fazla söze gerek yok.
bakış açısı doğru, üslup yanlış.
sadece sözlük olarak değil genel olarak ülkemizde var bu durum. kimse bırak ateisti diğer ilahi dinleri bile kabul edemiyor buna hayretlerle bakıyor. sonra da neden islam karşıtı bu insanlar, neden müslümanlara hakaret ediyor, müslümanlara saldırıyor diye yaftalanıyor. senin (b:\'\'hahaha ineğe tapıyor mına kodumun malları\'\' )demenle müslüman olmayan birisinin çıkıp(b: \'\' gerizekalı bunlar olmayan dine, olmayan allaha inanıyor siktiğimin yobazları\'\' )demesi aynı şey. zerre farkı yok birbirinden. ikisi de lanet küçük beyinlere sahip olduğunuzu gösterir.
Her 10 entrysinin 11\'\'inde küfür, 17\'sinde hakaret, 25\'inde argo kelime bulunan bir yazarın hiçbir müslümana kötü davranmadığını öğrendiğim başlıktır.
Onu bir tarafa bırakalım, yahu değerli kardeşim senin nickinde \'allahsız\' yazıyor ve sen, birinin sana \'allahsız\' demesini hakaret olarak kabul ediyorsun. Bu ne yaman çelişki? Hayır gerçek ismini de bilmiyor, ne desin mahmut mu desin anlamadım ki. Bana da yirmiyedi harfli diyorlar mesela.
Bu mevzu bahis tepkinin, senin ateist olmandan kaynaklanmadığını anlamak için kendi entrynin son paragrafına bakman bile yeterli. \"Saygı bekleyip karşı tarafa söven.... örümcek kafalı idiotlar.\" Sen de saygı bekliyorsun, sen de karşı tarafa sövüyorsun. Söyler misin ben daha ne diyeyim?
Zannedersem şuan -evet tam da şimdi- bazı hatalarını fark ettin ve sövdüğün yazarlardan özel mesajla özür dileyeceksin. iyi bakalım, benden de selam söyle.
Edit:imla
çok sıcak değildir ona kuşku yok.ateist olmamama rağmen dini kendimce sorguladığım gün fazlaca tepki aldım burda.o günden beri çok kaşımıyorum o meseleleri.sözlükçe aşmamız gereken çok şey var.en önemlilerinden biri de bu ayrımcılık meselesi.
yobazın bilime bakış açısıyla eşdeğerdir.

burda bi tane müslüman adama kötü davranmadık, mesajdan yavşayan müslümana bile cevap verdik ama adı lazım değil kızın biri gelmiş sen allahsızsın diye hakaret ediyor.

yazık. saygı bekleyip karşı tarafa söven kafa işte 13 yıldır %50 alıyor ve biz de buna katlıyoruz. örümcek kafalı idiotlar.

edit: yazdığımı idrak edemeyen sığır için.

\"sen allahsızsın diye hakaret ediyor\" derken, allahsız olduğum için hakaret ediyor demek istiyorum yani. \"allahsız\" diye hakaret etmiyor ki allahsız olmak da küçük düşürücü bir şey değil, çoğu biatçı yobazdan daha nitelikli bir mertebe. :)
Ateistleri sunnilerden hiç sorgulamadan atalar dinine inananlardan daha çok seviyorum. Ben de eski bir ateistim, ne olmuş yani ? Tanrıyı arayış evresi çünkü.
En azından ateistler şirk koşmuyorlar.
Zaten ALLAHA inanmak isteyen öyle bir inanır ki.. Sen insansın düşün.O dişin o saçın nasıl meydana geldi. İnekler ot yiyerek nasıl süt verip arılar nasıl bal yapıyorlar. Bunların bir yaratıcısı olmalı.ALLAH yoksa eğer bunca alem bunca kainat bunca arş-ı ala bunca feza bunca arz nasıl meydana geldi? hepsi tesadüf mü? sence tesadüfle açıklanabilir mi bunca kompilike yapılar ? Sakın deme ki ALLAH nerde ! ALLAH her yerde... Senin o küçük beyninin almak istemediği her yerde sokun bunu aklınıza.