önce beğenmeyip sonra aşık olmak - omü sözlük
Sevmenin tanımakla gerçekleşebileceğinin göstergesidir. O an ki aşık olunacak kişi profilinde ona ait özellikler yoktur. Zamanla davranışlarını ve huylarını gördükçe aşık olursun. Aradığının aslında burnunun dibinde olduğunun farkına varırsın. Daha ne diyim mutluluklar.
genelde kızlarda olan sorunsal.,

kız önce beğenmez fakat watsap grubunda ki kız arkadaşları ayy ne kadar tatlı çocuk gibi söylemlerle bu kızı sırılsıklam aşık eder o çocuğa !
lisede karşılaşılan durum. kızlarımız genelde liseden sonra evrime uğradığı için; en ön sırada oturan kimseyle konuşmayan, gözlüklü ve sümüklü kızın değişmesi durumudur yani. Yani Lisede Nur Yerlitaş ise Üniversitede Angelina Jolie olabiliyorlar aman dikkat
Başıma gelmiştir. ilk gördüğümde çok itici gelmiştir. yalnız son zamanlarda işin rengi değişti. hiç ummazdım böyle bir şeyin başıma gelebileceğini ama girdin mi çıkamıyorsun bu durumdan, soğuk deniz gibi girince alışamıyorsun da. işin boktan tarafı da samimiyetimize diyecek yok. iyi yani. ama prosedürler gereği daha ileri gidemez. siz siz olun sakın çirkin demeyin gün gelir götünüz de patlar. sonra her günü ayrı bir dert tesbihi gibi çeker durursunuz.
meydanda tipin değil karizmanın at koşturduğu durumdur. çirkin bi insan gayet tabi karizmatik olabilir. sapla samanı karıştırmayalım lütfen.