panik atak - omü sözlük
Genelde ölüm korkusu ve stresten kaynaklanan hastalığımsı bir durum. Atakların nerede nasıl geleceği belli olmaz. Bir anda nabız 250\'yi görür, nefes almakta güçlük çekersin, \"aha bu sefer ölüyorum\" duygusu ile çırpınıp durursun. Ölmeyeceğini normal bir zaman diliminde bilirsin ama atak halindeyken bu durumun geçici olduğu aklına bile gelmez. Hastalık hakkında biraz bilgi verdikten sonra, böyle insanlarla karşılaştığınızda neler yapmanız gerektiğinden bahsedeyim. Çevrenizde panik atak hastası insan varsa ve panik anında yanında iseniz soğuk kanlı olmanız gerekmektedir. Karşınızdaki insanın yaşadığı şey aslında sanal bir şeydir, ölmeyecektir. Elinizden geldiğince karşınızdaki insanla yumuşak diyaloglar kurmaya çalışın. Kesinlikle Ölmeyeceğini ve bu durumun 10 dakika sonra geçeceğini belirtin. Kesinlikle dalga geçmeyin ya da şiddetli bir tepki vermeyin. Elinizde bir poşet alın ve içerisinde bi 30 saniye kadar nefes almasını isteyin sonrasında poşeti çıkartın. Havadan aldığı oksijen karşınızdaki insanı rahatlatacaktır. Atak durumu geçtikten sonra ise, kesinlikle hasta ile dalga geçmeyin. Elinizden geldiğince bu konuyu konuşmamaya gayret edin. Panik atak hastaları, hastalık hastası değildirler ama durumları buna yakındırlar. Ben geçen hafta kanser oldum, beyin kanaması geçirdim, felç kaldım vs. Çevrenizde böyle insanlar varsa en güzel şekilde muamele de bulunun. Kendime gelince; selektra isimli bir ilaç kullanmaya başladım. Vize dönemi deli gibi uyku getiriyor ama kendimi daha iyi hissediyorum diyebilirim. Son olarak; çevrenizde panik hastası insanlar varsa, kesinlikle internetten bu hastalığa dair araştırma yaptırmayın. Bu durum, hasta için kafasında bilgi kirliliğine sebep olacağı için daha fazla Stres olacaktır.
Panik atak öyle bir illet hastalıktır ki değil sözlüğe girip entry girmek su bile içecek durumda olamaz insan.
panik atak değildir o olsa yazamazdin.
Ronalda atağı çıkınca karşi defanstaki oyuncularda görülen durumdur çoğunlukla gol ile sonuçlanır
Anasını sikeyim ya anasını sikeyim! Ne kadar illet bir şeymiş bu. Artık panik atak nöbeti gelecek diye panik atak nöbetleri geçirmeye başladım. İlaçların da bir faydası yok. Çıldırmak üzereyim!
Endişe duyduğun konuyu bilinç altına öğrettiğin zaman tekrar karşılaştığında normal karşılayacaksın sorun çözülmüş olacak.bilmemek istiyorsun buda her seferinde seni sorunu yeniden tecrübe ediyormuşcasına endişelendiriyor.korkuyla yüzleş.
Artık o kadar ilerlediki durum, nöbet gelecek korkusu ve stresi ile nöbetler yaşıyorum. İşin garip tarafı, kafamı taktığım belirli bir konu yok.