Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

8 + 7 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • parasetamol

  Ersan kardeş bende senin pro pozuna hastayım hep bi dolandırıcılık canlanıyo gözümde :)

  Ahahahahaa istemsizce güldüm dostum

  sevilen ve her evde bulunabilen ağrı kesici, ateş düşürücü dür kendileri. parol, tamol, theraflu, vermidon, tylol, aferin… çok çeşittir ama aferin biraz farklı bir arkadaştır. çoğu böbreklerden atılır bir kısmı da karaciğerde parçalanır. alkolle alınması tavsiye edilmez sonra vay arkadaş burnumdan hortum sokmuşlar, götümden kan almışlar denilmesin. son olarak grip olduğunuzda günde 3-4 tane içmeyin sonra karaciğerinizi elinize verirler. sonrada kıbleye doğru yatırırlar.

  tanımasamda kanımın kaynadığı yazar profil resmininde hastasıyım

  \"Parasetamol (asetaminofen), ağrı kesici ve ateş düşürücü etkiye sahip bir ilaç etken maddesidir.

  Parasetamol ağızdan alındığında gastrointestinal sistemde hızla emilir. İlaç alındıktan 30-60 dakika sonra maksimum plazma konsantrasyonlarına ulaşır. Parasetamol bütün dokulara hızla dağılır. Plazma proteinlerine bağlanması zayıftır. Plazma yarı ömrü 1-4 saattir. İdrarla, parasetamol’ün % 1-3’ü değişmemiş olarak atılır. % 80’i ise biyolojik olarak glukuronid veya sülfat bileşikleri olarak atılır. Analjezik etkisi yeni nesil analjeziklere göre hafif kalmış olsa da gastrointestinal sistemde yan etkisinin hemen hemen olmaması, güvenilirliği ve de gebelerde kullanılabilmesi parasetamolun her zaman ön planda kalmasını ve klasik bir analjezik olmasını sağlar.\"
  Böyle bir şey okudum bir sayfada.
  [https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Parasetamol link ]

  Bir de omü sözlük\'te bulunan bir yazarımızdır kendisi. Profil resmine bakinca milliyetci biri gibime geliyor ama insanlari direkt olarak oradan yargilayamam tabi. Zararsiz bir insana benziyor.

  Bir ibuprofen değildir.

  Etken ağrı kesicidir :)

  Müstahzar ismi
  (bkz: parol )

  omusozlukcom omusozlukcom omusozluk