queen - omü sözlük
Queen, 1970 yılında kurulmuş tüm dünyada albümleri 300 milyondan fazla satmış İngiliz rock grubudur. 1960\'ların sonlarında Smile grubunun dağılma sürecine girmesi sonrasında Brian May, Roger Taylor ve Freddie Mercury tarafından Londra\'da kurulmuştur. Bir yıl sonra John Deacon\'un katılımıyla grup tamamlanmıştır. 70\'lerin ilk yıllarında üne kavuşan grup bugün hâlâ geniş bir hayran kitlesine sahiptir. Stadyum rock, hard rock, heavy metal, opera rock ve bunun gibi daha nice müzik türüne büyük katkılarda bulunmuştur.
1999 yılında Channel 4 tarafından düzenlenen \"Music of the Millenium\" anketinde Queen tüm zamanların en iyi ikinci grubu, rock opera tarzının ilk örneği olarak da gösterilen şarkıları Bohemian Rhapsody ise en iyi şarkı seçilmiştir. Queen\'in toplamda 18 albümü, 18 single\'ı ve 8 DVDsi 1 numaraya yükselmiş ve bu sayede en çok satan gruplar arasındaki yerini almıştır. Queen, İngiltere listelerinde en uzun süre yer alan müzik grubu olma özelliğini de taşımaktadır. Grubun 1981\'de yayınlanan ilk derleme albümü olan Greatest Hits, 25 milyondan fazla kopya ile İngiltere\'de tüm zamanların en çok satan albümü olmuştur
Dunyanin 2 numarali ibne sahisinin(1 numarali olan rob halford) vokalistligini yaptigi rock grubudur. Cok hos bir soundlari vardir. A night at the opera albumlerinde muthis bir etki yaratmislardir uzerimde.
rock tarihinin en en en en kaliteli grubudur kesinlikle. insanlara rock\'ı anlatmışlardır. çok takdir ettiğim sayılı gruplardandır.
solisti nonoş olan bir grup.

şaka maka fıredi reyis dünyanın en iyi sesiydi bana göre. hala öyle.