sağlık - omü sözlük
genellikle kaybedilince kıymeti anlanışılan değerlerden birisidir. onun da bir öncesi zamandır. sağlık zaman gibidir, kaybedince geri dönüşü yok.
bu nedenle kaliteli ve güvenilir yerlerden bilgiler edinmek lazım. herkes doktor değildir.
https://www.saglikvitrin.com/
Hayatta her şeyin başıdır.

Param yok derseniz sağlığınız vardır, o parayı kazanmak için çalışabilirsiniz. İstediğimiz şeyleri gerçekleştirebilecek güçleri bize verir. Sağlık varsa umut da vardır. Zira insan sağlıklıysa biraz çalışmayla yapamayacağı hiçbir şey yoktur.
insan için her şeyden önce gelendir.

gireceğiniz sınavlardan, kazanacağınız paralardan kat kat daha önemlidir. an geldiğinde insan için hiçbir ayrıntı değerli olmayacaktır. gömleğinizin kotunuzla uyumu, tuttuğunuz takımın maçı, arkadaşınızla aranızdaki saçma küslükler, gidemeyeceğiniz konser, ertesi gün havanın durumu ve daha bir sürü şey. insan için anlam ifade eden hatta hayatının önemli parçaları haline gelen bu unsurlar bir kaç saniye içinde bütün mahiyetini kaybedecektir.

diyeceğim şu ki yolunuzda devam ederken anın tadını çıkarmayı unutmayın. önceden şimdiye geliş var ama dönüş yok.
anne sağlığı, bebek başımı, diş sağlığı gibi bir çok kendi alanında ayrı ayrı kalın kalın kitaplarla ancak eğitim alınabilen konuların bütünüdür.
https://www.kidschildrenshealth.com/
Böbrek taşı hastalığının belirtileri; Şiddetli ağrı, yangı, bulantı, kusma, idrar yollarında kanama, idrarda zorlanmadır. Belirti vermeden, kontrollerde veya farklı amaçlar için çekilmiş filmlerde tespit edilen taşlar da mevcuttur. böbrek taşı tedavisi nin çeşitli muayeneleri vardır.