sözlüğün siyaset meydanına dönmesi - omü sözlük
Sözlükten soğutan durum. Kimse birbirinin siyasi görüşünü ve fikirlerini merak etmiyor bunda hemfikir olduğumuzu düşünüyorum. Tadında bırakıldığında belkide gerekli bir olay ama \"bazı\" yazarların artık saçmalamaya başlaması, kuduz köpek gibi sağa sola saldırma çabası, prim yapmak adına yanar dönerli oynaması can sıkmaya başladı. Anonimliğine güvenip rahatça iğrenç hakaretler edenler ya artık sözlükten atılmalı ya da uyarı almalı.
normal olandır,sözlüklerde konuşulan en önemli konulardan biridir siyaset.hakaret ve saygısızlık varsa o başka konudur,yazarların uyarılması gerekir.
Ayni sekilde din konusu da oyle. Bazi yazarlarimizin ana babalari yok sanirsam, bu terbiye eksikliginin tek aciklamasi bu.
ne bekliyordunuz amına koyayım ilkokul konuları mı konuşulsun sözlükte? din konuşmıycan siyaset konuşmıycan cinsellik konuşmıycan ananızın amı o zaman.

(bkz: rahatsız olan siktirsin gitsin) deyip bakınızı da yerleştireyim ne olur ne olmaz.
Olması umulan, beklenilen, gereken durumdur. Sonuçta reşit ve üniversiteli bireyler olarak Türkiye nin geleceğini ve şu anını konuşmak bize düşer.
şu hayatta keyif aldigim tek şeyin kirmizi tuborgdan bahsediyorum- vergisini siyaset ve siyasetciler belirliyor iken ben nasil apolitik kalayim aq
sonu kesinlikle tatlıya bağlanmaz, küfür dağarcığınız genişler, işi bilen bikaç profesyonel varsa aralarında fikir alışverişi olabilir, diğerleri sadece kuru gürültü kulaktan dolma bilgilerle konuşurlar.