yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

15 + 11 =

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
omusozlukcom omusozlukcom omusozluk
 • sözlük yazarlarının siyaseti pek önemsememesi

  /
  2
  Siyaseti takip ederim gerekli gördüğüm noktada sözlüğe entry de girerim ancak gereksiz tartışmalar insanı yoruyor.Boşuna burada tartışmamak lazım.Benim eyyorlamam bu kadar.
  Bölümüm itibariyle bıktığım iştir. Arkadaşlar ülkeyi gerçekten kurtarmıyorsunuz konuşunca. Anca yersiz ve gereksiz egonuzun içindeki eziklik ve hırsı boşalır gibi buraya döküyorsunuz. Bu siyaset değildir ki.
  Dünya malına tapıp insanı, emeğini, yaratma gücünü değersizleştiren, küçümseyen düşünceler istemiyoruz. Siyasette, aynı b.kun lacivertidir. Bu yüzden haydi hep beraber doğaya, çiçekler börtü böcekler bizi bekler.

  T: Nerede ne konuşması gerektiğini bilenlerin işidir.
  siyasetle arası olmayan apolitik insanların ve siyasetle arası olsa da artık sıkılmış insanların varlığından olsa gerek mevcut olan durum.siyasetten bahsedilince insanın zihninde bıkkınlık oluşturmuş karamsar duygular beliriyor artık.böyle olunca da başka konular konuşuluyor.
  Çünkü insanlar yılmış. Çünkü insanlar durumu kanıksamış. Çünkü insanlar artık kabullenmiş. Çünkü insanların artık inancı kalmamış. Çünkü insanlar popüler kültürün esiri olmuş. Çünkü insanlar toplumdan soyutlanmış. Çünkü insanlar ağızlarını açtıkları anda kendilerini içerde bulabiliyorlar. Çünkü insanlar tartışamıyorlar. Çünkü insanlar küfür etmeden kendini ifade edemiyor. Çünkü insanlar bilmiyor. Çünkü insanlar okumuyor araştırmıyor. Çünkü insanlar hazıra alıştılar. Çünkü insanlar her dayatılanı kabul ediyor. Çünkü insanlar çaresiz. Çünkü insanlar güçsüz. Çünkü insanlar kendilerine güvenmiyorlar. Çünkü insanlar kandırılmak istiyor. Çünkü insanlar ne yazıkki yozlaştılar. Sen, ben o hepimiz değiştik. Artık aslında olduğumuz kişi değiliz. Hepimiz birazda olsa yozlaştık. Kimimiz tamamen yozlaştı robot oldu kimide koyun. Çünkü birçoğumuz heyecanını kaybetti birçoğumuz öfkesini içine gömdü. Çünkü birçoğumuza konuşmak çok ağır geliyor.

  Dipçe: bu yazdıklarımı belki 3 belki 5 kişi okuyacak. Başlığada en fazla 10 15 kişi tıklar zaten