`toplum gönüllüleri vakfı` ( kısaca: `tog` )

vizyonu \"toplumsal barış\" olan; bu vizyon doğrultusunda, gençlerin öncülüğünde (ve yetişkinlerin desteği ile) toplumsal değişim ve gelişimi amaçlayan `sivil toplum kuruluşu`dur.

gençlerin, (sahip oldukları farklılıklarla birlikte) sosyal sorumluluk faaliyetlerinde yer alarak, kişisel ve toplumsal fayda sağlamalarını hedefleyen birçok faaliyet yürütmüş ve yürütmektedir. bu faaliyetleri üreten ve yürüten, yine `toplum gönüllüsü` gençlerin kendileridir.

\"(sadece) eleştirmek değil, değiştirmek için toplum gönüllüsüyüm\" sloganıyla tanınmaktadırlar.

ayrıca, kendi içlerinde ve kendi jargonlarında: \"barış, kültürümüz olsun\" ve \"başka bir dünya mümkün\"

kendisine bağlı üniversite örgütlenmelerini lağvetme ve merkezi bir yapıda çalışma kararı alan `tegv`\'den (u: türkiye eğitim gönüllüleri vakfı) ayrılan gruplar tarafından 2002 senesi aralık ayında kurulmuştur.

çalışmalarında 6 temel ilkesi vardır:
farklılıklara saygı, şeffaf ve hesap verebilir olma, yerel katılımı sağlama, ekip çalışması, yaşam boyu öğrenme, (sosyal) girişimcilik

2014 yılı itibariyle, türkiye\'nin 77 ilinde, gençlik grubu ve üniversite topluluğu olarak tog çatısı altında faaliyet gösteren 123 örgütlenme bulunmaktadır.

resmi websitesi: [http://tog.org.tr/ tog.org.tr ]

tog vakfı 14. gençlik konseyi, 14 - 18 ekim 2009 tarihleri arasında, samsun\'da, `ondokuz mayıs üniversitesi`\'nde `gençlerin katılımı` ( + genç ) teması ile gerçekleştirilmiştir.

ayrıca (bkz: tog ses) (bkz: 5 anahtar sistemi) (bkz: tog atak) (bkz: tog gençlik konseyi) (bkz: yaşayan kütüphane)
(bkz: aynı gökyüzüne bakıyoruz) (bkz: alternatif gençlik haftası) (bkz: erkeklik istisnai bir durumdur fotoğraf sergisi)
eğitim gönüllüleri vardır bunun birde hepsi daha önceden arkadaş olmuş birbirlerinin tutar yabancıyı dışlarlar hıammına koduklarım sizin gibi gönüllüleri sikeyim
internet üzerinden başvuru yapmıştım. onaylamışlar sağolsunlar. üniversitedeki toplulukta yönetici olan birkaç isim verdiler. görüşmem halinde toplantılara çağıracaklarını belirtmişler. bakalım artık, topluma faydalı olabileceksek ne mutlu bize.