türkiye milleti - omü sözlük
şu sıralar kürtçü faşist sürüngenlerin terörist lafını \"gerilla\" diye ağızlara alıştırmalarına benzer bir manipülatif yakıştırma. lakin görüyoruz ki vatan aşkıyla yanıp tutuşan akp\'li köpekler de \"kullanınca kafamıza taş düşmez sanırım\" şeklinde tanımlamaya başlamış.

biz hdp adlı terör örgütü ayağı ile türk milliyetçiliğini ayaklarının altına yakıştıran akp zihniyetinin hiçbir farkının olmadığını boşuna söylemiyorduk.

kullanım aşamasındaki yolu açıklayacak olursak, bölücü bir döl israfının amacını hiçbir şekilde tarif etmeye gerek yok fakat, geri zekalılığından kullanan insana şunları söylemek gerekir ki;

\"-lı\", \"-ki\" ekleri bir milleti yansıtmayan, kendine has bir dili olmayan toplulukların sonuna gelir. mesela \"amerikalı\" amerika\'da yaşayan insanlar eğer \"amerikler\" olsaydı, onlara \"amerikalı\" denmez, \"amerik\" gibi saçma sapan bir şey denirdi. neden almanyalı, fransalı yerine; alman, fransız diyoruz? çünkü bunlar aynı \"türk\'ler\" gibi bulunduğu bölgeye adını vermişler ve kendilerine has olan bir lisanları mevcuttur. bu yüzden alman, fransız veya türk ifadeleri dünyanın en normal karşılanması gereken sıfatlarıdır.

\"anadolu halkı\", \"anadolu milleti\" tabirini \"türk\" yerine gündeme alsanız, karşı çıksam bile zekanızdan şüphe etmeyeceğim. lakin \"türkiye milleti\", \"türkiyeli\" falan demenin tek açıklaması katıksız beyinsizliktir; bölücülüktür.

ilber hoca\'nın sözleriyle yazıyı tamamlayalım:

\"türkiyeli diye de bir şey yoktur; bu kadar açık. beğenmeyen türklüğü, başka kimliği varsa söyler! böyle türkiyeli - mürkiyeli diye bir şey olmaz, bunlar özenti. sadece türk vardır.

ha, kaynak mı? en terörist sevicisinden:

http://urlmi.com/zfl0xm