şahsen ben çok beğendiğim bir yemeği ve yahut çok sevdiğim bir kişinin yapmış olduğu yemeği seve seve paylaşırım. ve bunun adı görgüsüzlük değil paylaşımdır.

(bkz: başlığı açan ve entry girenlerin de aynı görgüsüzlüğü yapmış olması )
pek haz edilmeyen durumdur. şahsen ben görünce acımayıp şikayet ediyorum. nedir yani hq. bize ne sen ne yiyorsan. ne bok yersen ye. bak ben bugün ne yiyorummm. ama sen yiyemiyorsunnn vb. dangalaklığıyığla mı uğraşacağız.
eskiden, aile albümleri veya mini albümler vardı.bu albümlerde.doğumgünlerinde, veya herhangi bir günde çekilmiş fotolar toplanırdı.arada çıkartılıp bakılırdı.yemek fotoğrafları da buna dahildi.yıllar geçti, teknoloji gelişti.sosyal ağ ve medya kavramları dolayısıyla, insanlar kendi yaşamlarına dair ifade biçimlerini buraya yansıtmaya başladı.burda irite edici bir hal almasının nedeni bunun anonim bir şey olmasıydı.yani gösterilen bir şey değil.aslında salt olarak hayata dair fotoğraflarda bir sıkıntı yok, ama fotoğraflar ne zaman ki anonim hale geliyo ve özellikle fotoğraftaki odak noktası \'\'biz burda şöyle yemekler\'\'yiyoruz oluyor, o zaman göze batıyor.yoksa alelade çekilmiş bir toplantıda veya herhangi bir toplu buluşma yemeğinde neden paylaşıldı yaşanmıyor.aslında o kadar insanlara karşı sertleşildi ki, özellikle olmasa bile öyle bir biçimde çekilmiş resimlerde dahi kareye yemek yansıyorsa yüzlerde bir ekşime ortaya çıkıyor.

özellikle arabayı, yemeği veya statü göstergesi herhangi bir markanın vurgulanması evet bu itici.yoksa fotoğrafların çekilme amacı zaten o anı dondurup anıları muhafaza etmenin dışında insanlarla paylaşmak.
aslında yediği yemeği değil; kaliteli ortamda yediği pahalı ve farklı yemeği paylaşıyorlar.