yurtdışına gitmenin kolaylaşması - omü sözlük
Her yaz milletin sosyal mecralarda italyada pisa kulesini itmeli fotoğraflarını görünce vardığım tespit. Kimi kurs amaçlı gidiyo, kimi parayı basıyo gidiyo ama eskiden bu kadar çok değildi sanki. Ne yurtdışı gezdiniz be.
her kuşu öptük bir leylek kaldı! dedirtir.
daha kendi ülkemizdeki güzellikleri görmeden ne yurt dışısı.
yurtdışına gitmenin kolaylaşmasından çok esasında sosyal medya ve fotoğraf paylaşımının artması ile de biraz alâkalı.

italya ve yunanistan\'da birçok turizm şehri vardır.

ingilizler özellikle yaz dönemi yabancı dil kurslarından acayip paralar kaldırıyorlar günümüzde. dil öğrenmek için yurtdışından gelen öğrencilere ev kiralamak, hatta kendi yaşadığı evi ücret karşılığı kiralamak başlıbaşına bir sektör. avantajları kadar çeşitli handikapları da vardır bu kursların.

avrupa birliği değişim programları çok çeşitlendi ve zaman içerisinde daha büyük bir kitleye ulaştı. birçok lise, üniversite, çeşitli kurum ve kuruluş (dolayısıyla birçok insan) bu programlardan faydalanıyor.

edit: ayrıca (bkz: yeşil pasaport)
Her yaştan çok sayıda kişi turizm, eğitim ve sağlık gibi konularda yurtdışına çıkmak istemektedir. Bazı durumlarda yurtdışına göç etmek de tercih sebebi olabilmektedir. Yurtdışına çıkmanın en kolay yollarından birisi de Green Card ( Yeşil Kart ) sahibi olmaktır.

green card sonuçları
lupin ve ben buna gülüyoruz ayrıca serax allah kahretsin terkedilmiş western kasabası gibi sözlükte neyin reklamı bu reyiz meraktan kendimi kaybetmek üzereyim.