Batıl inançlardan biridir.
Gizli madde olduğuna inananlar genelde Lozan\'dan daha iyi bir anlaşma yapılabileceğine inanan insanlardır ki bu insanların dedesi nenesi o zamanlar harp meydanlarına mermi taşıyanlardan değil, kafasında takke \"Kader, kısmet\" deyip her şey olacağına varır zihniyetinde işgal altında cuma namazı kılan mübareklerdir.

Geçerli maddeler bellidir. Meşru olmayan sözler verilmiş olsa dahi, anlaşmanın taraflarını temsil eden zatlar çoktan toprak olduğundan yok 2023\'te şu olacak, yok 2071\'de bu olacak diye sallamanın anlamı yok.

Maden konusunda da az buçuk coğrafya bilen durumu mantıksal zemine zaten oturtur. Ülkede maden çok olabilir fakat hepsi aynı yerde tonlarca yahut metreküplerce paketlenmiş durmuyor. Maden çıkartma sevdalılarına da söylemek lazım, kodumun pezevenkleri (iş adamı manasında) rant sağlayacak diye doğayı sikmeye gerek yok. O kadar hevesliyseniz madeni kendi bacak aranızda arattırabilirsiniz ama, o bizi ilgilendirmez.
aslında başlık seçimim bu şekilde olmayacaktı ama karakter sınırı, malum.. her neyse, bu başlıkta, halkımızın inandığı bir saçmalığa değinmek istiyorum; \"2023 yılında, lozan\'daki bazı gizli maddelerin süresi dolacak ve türkiye, kendi yeraltı kaynaklarını kullanmaya başlayacak.\" son 1 haftada 4 farklı insandan buna benzer cümleler duyunca, artık yeter dedim. en azından burada bu konuya açıklık getireyim de, belki aranızda bu saçmalığa inanan salaklar vardır, onlar öğrensin birkaç şey.

devletler arası barış anlaşmalarında, \"gizli\" ibaresi adı altında maddeler bulunmaz. bundan dolayı gizlilik durumunu bir kenara bırakalım. gelelim lozan\'ın hükmünün 100 yıl olduğu yalanına; eğer ki, lozan, 100 yıllık bir anlaşma olsaydı, 1923\'te lozan\'a imza atan devletler, bugün 2023 için savaş hazırlıkları yapıyor olurlardı. isteyenler varsa okuyabilir; omü kütüphanesinde lozan anllaşmasının orijinal metinleri ve bu metinlerin türkçe açıklamaları, koca bir cilt halinde mevcuttur. lozan\'da, türkiye\'nin kendi yeraltı kaynaklarını kullanamayacağına dair tek bir metin bile bulamazsınız. öyle bir şey olsa, bağımsız bir devlet olamazsınız zaten. lozan\'da günümüz topraklarına dair tek farklılık hatay ve boğazların silahsızlığı söz konusuydu. hatay konusunun nasıl halledildiği, herkesin malumudur herhalde. boğazlar ise montrö anlaşması ile tamamen türkiye\'nin olmuştur.

bu kulaklar neler duydu arkadaşlar, gülsem mi üzülsem mi, bilemedim. neymiş; \"rte aslında devlet aklı (devlet aklı neyse) seçilmiş birisidir ve 2023 yılından sonra, lozan\'ın hükmü bittiğinde, çıkaracağımız bor madeni ile (zaten hali hazırda dünyanın en fazla bor üreten ülkesiyiz (bkz: bordan verimli enerji elde edebileceğini sanmak) ) dünyanın en güçlü devleti olacağız. bundan dolayı dış mihraklar, rte\'yi istemiyorlar ve 2023 yılına gelmeden ülkemizi yıkmaya çalışıyorlar.\"
Çok değil sadece 7 yıl sonra herkesin türkün gücünü göreceği yıl olacaktır 2023. İşte o vakit ışık tekrar doğudan doğacak, üçüncü günün şafağında Gizli maddeler ayyuka çıkacak ve amerika'yı yıkacağız biiznillah.
(görsel: 3678)
Ne kadar cahil oldugunu anladımız hadise halbuki internette bütün doküman paylaşılmıştır.