Lig şampiyonluğa en fazla % 25 etki edecek maçtır tabi salt anlamda. Ligin şampiyonunu anadolu takımlarıyla oynanan deplasmanlar belirleyecektir. Maçın sonucu ne olursa olsun iki tarafında yarıştan kopmayacağını düşünüyorum. Beşiktaşın kırılgan yapısı gözle görülür bir şekilde düzelsede maçı kaybetmesi halinde psikolojik olarak fenerbahçeden biraz geride olacaktır. Fenerbahçenin kaybetmesi durumunda ise takım tam anlamıyla kaynayacaktır. Hele ki birde rvp yedek kalırda kaybederse. Veya tam tersi bir durumda. Tabi ne olursa olsun büyük ihtinalle sezon sonunda gidecek olan vitor peraria takımı son haftaya kadar şampiyonluk için oynatacaktır.
Bir Fenerbahçeli olarak söyleyeceklerim ise şunlardır:
Sikecez olum sizi!!!

Düzenleme: hunharca vurmanıza gerek yoktu lan. Sadece bir futbolseverin yorumuyla bir holiganın yorumunu alt alta yazdım ironi yaptım.
Son yıllarda yapılan nadir heyecanla beklenen derbilerden biri. Tabi sonucu hakemler belirlemezse tadından yenmez zevkli bir maç olur.
son yıllardaki gibi bol gollü bir maç olmaya aday derbi. bu maçtan bjk yenilmeden çıkarsa sezon sonu ipi önde göğüsler bana kalırsa.
gönlüm beşiktaştan yanadır , sorunsuz bir maç olması dileğiyle
isteğim beşiktaş\'ın kazanmasıdır. ama en önemlisi dostane bir maç olsundur. Olaylar minimum düzeyde olur inşallah.

edit: (bkz: 29 şubat 2016 fenerbahçe beşiktaş maçı)
edit2: başlık değişikliğe uğramıştır.
Sarı kırmızı renklere gönül vermiş birisı olarak Fenerbahçeyı desteklediğim müsabaka.vurdugunuz gol olsun çocuklar.
(bkz: Sözlükte açılan başlığa bakmadan başlık açanlar )
(bkz: 29 Şubat 2016 fenerbahçe Beşiktaş derbisi )
son 20 dakika öncesi son bir maç öncesi yorumu yazalım:
bjk 11\'i ne(Tolga, Beck, Delgado, Marcelo, İsmail, Atiba, Oğuzhan, Quaresma, Sosa, Olcay, Gomez) bakarsak stoper ikilisi biraz soru işareti gibi. tabi gökhan töre gibi bir hamlesi var şenol hocanın elinde. ayrıca, cenk, tolgay ve necip gibi hamle adamları mevcut.

fb ise şöyle bir 11 le çıkıyor:volkan,gökhan,kjaer,alves,caner-m.topal,souza,diego-volkan şen,alper ve rvp. kulübede ise nani, fernandao ve ozan ön plana çıkan isimler.

kişisel kanaatim, fb bu maçta atak oynamaya çalışacak ama karşısında bu sezonun en organize hücum futbolunu oynayan bjk var, iddaa\'da bu maça kg var oynamak en mantıklı seçim olur bahisçilere.
sonuç ne mi olur, bjk kolay kolay teslim olmayacaktır bence, ama skor ne olur bilmem.
Semtinin takımına ömrünü adayan birisi olarak iki takımı da desteklememekle birlikte, İlk yarı 0 oynadığım için gol atana söveceğim maçtır

Düzenleme: kuponumu yatırarak beni haram yemekten kurtardıkları için tşk.( yazar burda düz gidiyor)