adele - omü sözlük
kanım odur ki alkole, aileye felaketlerine karışıp yitip gitmez ise yeni bir müzik efsanesi ile aynı çağdayız.
1. Sesiyle ve söylediği şarkılarla adından söz ettiren, (bkz:rolling in the deep ) şarkısıyla binlerce kişiye cover yaptırmış tatlı ve bir o kadar da sempatik başarılı ingiliz şarkıcı.

2.(bkz:kas )
million years ago parcasi ahmet kayanin acilara tutunmak parcasina benzetilen 27 yasindaki tottenham dogumlu sarkicidir.

ses tonu harikadir. sarkicali defalarca dinlenesidir. genellikle bir piyano ya da bir gitar esliginde seslendirir parçalarını ki bu da o berrak ve etkileyici ses tonunu ortaya cikaran en onemli faktörlerdendir.

gunumuz piyasasinda sarkici olmak -maalesef ki- orasini burasini acmak ya da sacma sarki sozleri ni populer muziklerle birlestirmek olarak yerlesmis durumdayken butun bunlarin yanlisligini tek basina savunan bir kahramandir benim gozumde. meselenin gorsel guzellik olmadigini kanitlar ki gonullerin en guzelidir adele.

senpatiktir de ayni zamanda. konser kayitlarini. izlemenizi tavsiye ederim. hem utangactir da biraz. kendisi taismayi cok istedigim insanlar listesinde ust sirala oynamaktadır
ilk olarak dream tv de 19 albümünden chasing pavements şarkısını dinledikten sonra internet üzerinden araştırmaya başladım o zamanlar 19 yaşında ve çoğusu tanımıyordu bile adele i sınıfımda neredeyse hiç kimse bilmiyordu aradan fazla değil 2 yıl sonra herkes adele den bahsetmeye başladı.çok iyi bir sese sahip ve sadece müziğiyle ön plana çıkması işte bu sanatçı dediğin böyle olur dedirten şimdiden efsane olmuş bir sanatçı