bu kişilerin amacı tamamen piçliktir. bırakmak için bahane hazırlama taktiğidir. öğrenci kalır; hocam bişeyler yapsak der; fakat hocanın cevabı manidardır : \'\'defter kitap açıktı, yapamıyorsanız ben ne yapayım amk\'\' . kısacası bu gibi sınavlara girerken yanınıza kütüphaneyi almayı unutmayın, yoksa kalırsınız.
zor sorup kitapta bir şey bulamayacağımızı sanıyordur.

ama ne zaman böyle olsa sınavın %60\'ını kitaptan yapıyorum qwewqew
bu durumlarda soruyu doğru cevaplamış olsanız bile, hocanın size kendi kafasına göre puan vermesi muhtemeldir. asıl amacı sizlere kolaylık sağlamak değildir. bu durum bana içler acısı geliyor. zira hocanın karşısındaki öğrencileri aşağılar gibi \'\' siz kitap defter açsanız ne yazar! \'\' tavrına bürünmesi gerçekten çok yanlış.
\'\'Kıçınız tavana da vursa bırakacağım\'\' mesajı vermektir. Hatta bazıları o kadar bırakacaktır ki kitap açmayı zorunlu kılar.
Öyle sınav mı olurmuş dediğimdir, lise mi okuyorsunuz lan embesiller? velev ki öyle bir sınav olundu şayet kalıyorsanız hocanız haklı ölün.
Öğrencinin ortamlarda \"lan bizim bi yar doç var bi sınav yapıyo görme\" diye başlayan muhabbetinden kendine pay çıkarmaktır.