Özellikle çocukken bir çok kez denediğim fakat uzun süre devam edemeyerek başarısız olduğum eylemdir. Geçenlerde bir tanesi elime geçti \"Şimdilik hep ben anlatıyorum ama biliyorum bi gün sen de konuşacaksın di mi günlük :))) yazmışım.ben Yine iyi gelmişim ya bugünlere.
2011 yılını kesintisiz tutmuştum. (Gerçektende o yıl hayatımda bir dönüm noktası olmuştu ve iyi ki o yıla ait tutmayı başarmışım) Günlüğüne yazdığın kişilerin bu gün ismini karalamak istemek, onların hatıralarında yer almamasını istemek de insanı muallakta garip duygular içerisinde bırakıyor ve yazmadığım küçük detayların hatırlamamda ne kadar etkili olduğunu gördüğüm için küçük bir ajandanın artık yeterli olmayacağını düşünüyorum bu yıl büyük bir ajanda alacağım. geçen yıl(2015 artık geçti sayılır) tutmak istemiş büyük bir ajanda almak için yola koyulmuştum ancak yurt dışındaydım ve gittiğim ülkenin hatırası olarak kalmasını istediğim için kirletemediğim boş bir ajanda bana her şeyi zaten anımsatır diye düşünüyorum. Bu yıl tekrar tutacağım büyük bir ajandaya hava durumunu bile yazarak tutacağım. -Kendiniz geriye dönüp bir iki anıyı hatırlamak istediğinizde o günleri karıştırıyorsunuz, olayların içerisine bulunarak yazdığınız günü bugün hatırlayamayınca, artık bazı şeyleri ifade ederken, herkesin anlayabileceği şekilde ifade etmeye başlıyorsunuz ve ifade yeteneğiniz güçleniyor diye düşünüyorum. yani sadece kendizin anlayabileceği değil herkesin anlayabileceği bir hitap şekli elde etmenize yardımcı olur, hafızanız güçlenir.
60 gündür eksiksiz yerine getirdiğim eylem. bu yıl 366 günü tamamlamak derdindeyim, geçmiş yıllarda tuttuğum günlüklerime bakıyorum da neyken ne olmuşuz dediğim insanlar var, hayatımda yer almaması gerekiyorlarmış ama o günlerde onunla hoş bir anım diye not etmişim işte... edit: 149 gündür eksiksiz yerine getirdiğim eylem
Edit: 225 gün olmuş 206 gün öncesine dönmeyi ne çok isterdim
hatırat adını verdiğim bir günlüğüm vardı. elektronik bir günlüktü ama 15 gün sürdü. iyi anlaşırdık aslında neden ayrıldık bilemiyorum. tamamiyle benim hatam ama onu biliyorum
universiteye basladigim 2.aydan beri yaptigim eylem. arada ilk yila bakip kafaya bak ehehe diyorum. gunluk tutmayanlara tavsiye olunur. (cok sey kaciriyorsunuz bak puskevit demisti dersiniz.)
hikayeler yazarım ben ama dağlara taşlara okurum. rüzgarlara karışır, belki duyar birileri ama kim olduğumu bilmez. belki birilerine tanıdık gelir alır koyar baş köşesine belki de gönlüne.(u: içlendim)
insanların günü birlik içlerini dökmek için yaptıkları eylemdir. Bazıları bunu kağıtlara yazar kalemlerle, bazıları ise bilgisayarda yazar Word\'e.